Sekretet e tė qenurit mirė, nga Cameron Diaz!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sekretet e tė qenurit mirė, nga Cameron Diaz!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/1/2014, 16:30“Body Book: The Law of Hunger, the Science of Strength, and Other Ways to Love Your Amazing Body”, ky ėshtė titulli i librit qe prej pak kohesh Diaz ka nxjerre ne shitje.

Ajo qe Diaz nėnvizon qe ne fillim te kėtij libri, ėshtė fakti qe rezultatet e kėsaj qe ajo pėrshkruan nuk janė menjėherė te dukshme, madje ajo kėshillon qe asnjė njeri nuk duhet te besoje ne rezultate te menjėhershme.

Sipas Diaz, kėshilla e pare e saj ka te beje pikėrisht me ujin. Pėrpara se te shkoni pėr te fjetur, kėshillon Diaz, mbushni me pare njė shishe me ujė, te cilėn ta keni pėr mėngjesin qe do te pasoje. Menjėherė pasi te keni lare dhembet, piheni kėtė ujė, gradualisht gjate gjithė mėngjesit.

Se dyti, vazhdon Cameron, njė rendėsi te veēante ka edhe mėngjesi. Ai duhet te jete i shėndetshme, me shume energji, por pa ngarkesa yndyrash dhe karbohidratesh.

Sa i takon agrumeve, Diaz kėshillon pėrdorimin e tyre, veēanėrisht te limonit, te cilin ajo shpesh here e pėrdor edhe pėr te zėvendėsuar vajin ne salla te ndryshme, por edhe ne makaronat, dhe veēanėrisht ne uje.

Ushtrimet fizike janė gjithashtu shume te rėndėsishme pėr njė mėnyrė jetese me te shėndetshme. Ne kėtė rast ajo kėshillon edhe ata persona te cilėt mundohen te gjejnė justifikime duke pretenduar pėr mungese kohe. Ne kėtė rast ajo mėson se edhe njė kontraktim i muskujve do te ishte shume efektiv. Po kėshtu edhe kur jeni duke lare dhembet mund te bėni lėvizje qe pėrkthen ne ushtrime fizike. Mund te bėheni njė njeri aktiv, vetėm nėse lėvizni, ndaj lėvizni, lėvizni,lėvizni sa me shume./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:39