Paradoksi turistik nė malin mė tė rrezikshėm nė botė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Paradoksi turistik nė malin mė tė rrezikshėm nė botė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/1/2014, 16:14

Nė malin Huashan nė Kinė, ēdo vit humbin jetėn qindra persona, por pėrpos kėsaj, ai ėshtė gjithmonė e me shume i vizituar nga turistė tė shumtė, tė cilėt duan tė provojnė adrenalinėn e lartėsive.

Prej shekujsh, me njė histori tė rėndėsishme fetare, pėr prezencėn e njė tempulli tajis-t ėshtė cilėsuar si njė nga shėtitjet mė tė rrezikshme tė Kinės dhe tė botės.

Turistėt, pėrtej rrezikshmėrisė nuk humbin asnjėherė rastin pėr tu pėrballur me kalimin e Malit Huashan, nėpėrmjet pasarelave, mbajtėseve dhe shkallėve tė ngushta tė krijuara nė shkėmb.


Turistėt dhe personat e pasionuar pas kėtyre sporteve ekstreme, pėrveē kalimit tė kėtij mali ata pajisen edhe me aparate fotografikė dhe telekamera, pėr tė mos humbur rastin e fokusimit tė kėtyre imazheve tė papėrsėritshme./ikub/
 E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:47