5 kėshilla qė manikyri tė mos prishet shpejt!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 5 kėshilla qė manikyri tė mos prishet shpejt!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/1/2014, 09:50

 5 kėshilla qė manikyri tė mos prishet shpejt! 8008c27f-9d87-4b2a-90e9-f943ae6c4421---0-

Doni qe ta mbani manikyrin pėr njė kohe te gjate? Ja disa gjeste te thjeshta qe do ju ndihmojnė qe ai te mos prishet.

1. Pastroni mire thonjte

Para se te bėni manikyrin, duhet ti pastroni mire thonjte ne mėnyrė qe ai te pėrthithet si duhet. Largoni papastėrtitė, po pa i thare thonjte. Mund t’i pastroni ata me uthull ne mėnyrė qe te mos harxhoni shuma te mėdha parash dhe nga ana tjetėr ky produkt nuk i than thonjte. Shmangni pambukun sepse mund t’iu mbetet ndonjė fije dhe preferoni pecetat prej letre.

2. Pėrdorni bazėn e duhur

Aplikoni njė baze me shkėlqim ne vend te njė baze mat. Kjo do shėrbejė edhe si njė lloj ngjitėsi tek i cili do qėndrojė me mire manikyri.

3. Aplikoni njė ngjyre metalike

Edhe pse nuk iu pėlqen shkėlqimi apo xixat duhet ta pranoni se ato lloje manikyresh qėndrojnė pėr njė kohe me te gjate.

4. Ftoheni manikyrin

I ngrohti e zbut manikyrin kėshtu qe nėse doni qe ai te qėndrojė sa me gjate duhet ta vendosni me pare neper vende te freskėta. Nga ana tjetėr mos i thani thonjte me tharėsen e  flokėve sepse do ju prishen menjėherė.

5. Shmangni dushin pasi lyeni thonjte

Nėse keni lyer thonjte mire ėshtė te mos bėni dush te nxehte me vone. Manikyri nuk do e pėrballojė dot as nxehtėsinė dhe as lagėshtinė. Duroni njė dite nėse nuk doni qe t’i lyeni serish thonjte tuaj./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:45