Njohjet online, cilėsitė qė do tė sjellin sukses (Kuriozitete)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Njohjet online, cilėsitė qė do tė sjellin sukses (Kuriozitete)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/1/2014, 15:25Femrat 25 vjeēe janė ato mė me fat nė njohjet online, pasi tėrheqin edhe mė shumė meshkuj pas vetes. Pėr femrat 33-vjeēare ky numėr ėshtė njė fatkeqėsi, pasi ato kanė shumė pak gjasa tė bėjnė pėr vete ndonjė mashkull nė rrjetet online.

Sa pėr meshkujt, mosha e tyre ėshtė thjesht njė numėr, ato qė femrat shohin te gjinia tjetėr janė edukimi dhe paratė.

Sipas njė studimi, njė femėr 25-vjeēare qė ėshtė katolike, ka njė qen dhe e pėrshkruan veten si tė dobėt e qė pi alkool tri herė nė javė, ėshtė ajo qė merr numrin mė tė madh tė mesazheve se ēdo femėr tjetėr. Analizat tregojnė se marrėdhėniet e njė femre tė tillė mund tė kenė zgjatur nga tre deri nė tetė vjet.

Po kėshtu, njė i krishterė beqar, me trup atletik dhe flokė ngjyrė kafe, qė ka bėrė publike se i pėlqejnė fėmijėt, pi me raste dhe fiton nė vit nga 100-150 mijė dollarė nė vit, tėrheq numrin mė tė madh tė femrave online.

Njė skuadėr kėrkuesish ekzaminuan mė shumė se 1.8 milionė mesazhe tė dėrguara mes femrave dhe meshkujve heteroseksualė. Mes tyre pėrfshiheshin mė shumė se 81 mijė beqarė tė moshave 25 deri nė 35 vjeē nė Amerikė.

Kėrkuesit analizuan tė dhėnat, pamjen e jashtme dhe gjatėsinė e profileve tė pjesėmarrėsve nė studim, pėr tė identifikuar se ēfarė i bėn meshkujt dhe femrat mė tė dėshirueshėm nė faqet e takimeve. Meshkujt e krishterė dhe tė edukuar, tė cilėt dėshironin tė kishin fėmijė, ishin ndėr mė tė kėrkuarit. Femrat qė pinin alkool merrnin rreth 4.4 pėr qind mė shumė mesazhe sesa normalja. Femrat qė nuk pinin alkool merrnin 24 pėr qind mė pak mesazhe prej atyre qė donin t’i njihnin.

Sipas kėrkuesve, femrat 25-26-vjeēare ishin mė tė kėrkuarat, pasi merrnin edhe 14.4 pėr qind mė shumė mesazhe, ndėrsa femrat 33-vjeēare kėrkoheshin mė pak.

Femrat mė tė dėshiruara nė faqet online tė takimeve, ishin ato qė fitonin nė vit nga 50-75 mijė dollarė, pasi merrnin 14 pėr qind mė shumė mesazhe sesa mesatarja.

Meshkujt qė nuk preferonin ta deklaronin nėse donin apo jo fėmijė merrnin 21 pėr qind mė pak kėrkesa, ndėrsa ata qė nuk donin fare fėmijė ishin 42 pėr qind mė pak tė kėrkuar.

Femrat qė i pėrkisnin besimit katolik ishin 20 pėr qind mė tė dėshirueshme sesa ato tė besimeve tė tjera fetare. Pėr nga pėrmasat trupore, ato qė e pėrshkruanin trupin e tyre si tė dobėt ishin 41 pėr qind mė interesante nė sytė e meshkujve sesa femrat e tjera.

Pėrdoruesit e faqeve tė takimeve online, tė cilėt kishin nėn zotėrim njė qen, ishin 5 pėr qind mė tė kėrkuar sesa ata qė nuk kishin. Pėr meshkujt, niveli i edukimit bėn ndryshimin e vėrtetė.

Ata qė kishin njė doktoraturė, master apo diplomė drejtėsie merrnin 33 pėr qind mė shumė ftesa nga femrat, krahasuar me meshkujt e tjerė beqarė.

Nėse njė mashkull fiton nė vit nga 75-150 mijė dollarė, ai ka 42 pėr qind mė shumė mundėsi tė gjejė femrėn ideale nė kėto faqe takimesh online.

Meshkujt qė e kishin pėrshkruar veten me 1000 shkronja ose mė shumė merrnin plot 59 pėr qind mė tepėr mesazhe prej femrave, krahasuar me ata qė e kishin pėrshkruar veten me mė pak se 100 shkronja, tė cilėt merrnin 9.75 pėr qind mė pak mesazhe.

Diskutimet pėr ushtrime dhe leximin u shton profileve tė pėrdoruesve 21 pėr qind mė shumė interes, ndėrsa bisedat pėr muskujt tregojnė 15 pėr qind mė tepėr interes sesa normalisht.

Femrat qė pėrdorin fjalė si drekė, pije dhe darkė nė mesazhin e parė kanė 73 pėr qind mė shumė gjasa tė marrin njė pėrgjigje, ndėrsa e kundėrta ndodh pėr meshkujt, tė cilėve u ulet mundėsia e kthimit tė njė pėrgjigjeje me 35 pėr qind.

Foto e pėrshtatshme

Studimi tregon se foto mė e mirė pėr profilet online tė meshkujve nė kėrkim tė femrave, ėshtė njė foto qė tregon plotėsisht trupin dhe qė ėshtė bėrė nė natyrė tė hapur.

Ndėrsa pėr femrat do tė ishte mirė njė foto e bėrė nė mjedisin e shtėpisė, pasi meshkujt e shohin kėtė si mė intime./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 09:25