Njė dhuratė spektakolare pėr 45 vjetorin e Schumacher!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Njė dhuratė spektakolare pėr 45 vjetorin e Schumacher!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/1/2014, 00:56Skulptori i famshėm indian i ka dedikuar datėlindjes se 45-te tė kampionit te pa mposhtur te Formula 1, Michael Schumacher njė dhurate tepėr te veēante.

Njė skulpture ne rėrė e Michael Schumacher dhe njė dedikim pėr shėrim te shpejte. Kjo do te ishte dhurata qe artisti i njohur indian, Sudarsan Pattnaik, ka realizuar ne plazhin Puri Beach ne Indi. Skulptura pėrmban portretin e Schumi-t, si edhe makinėn e Ferrari-t, por edhe njė urim pėr shėrim sa me te shpejte te 7 here kampionit te botes. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:54