Autostrada pėr biēikleta!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Autostrada pėr biēikleta!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/12/2013, 18:41

 Autostrada pėr biēikleta! 3eb00434-909a-4a9d-bc32-0de1c5099ee3---0-

Londra tregon planin £220 milionėsh i cili u lejon pėrdoruesve tė biēikletave tė ecin mbi hekurudhė.

Planet pėr korsitė e biēikletave mbi rrugėt e Londrės janė bėrė publike nga njė prej arkitekteve mė tė mirė nė botė. Qielli Biēikletave ėshtė njė network 135 milje i gjatė korsish pėr biēikleta i cili pritet tė ndėrtohet mbi linjat e hekurudhave ekzistuese pėr tė krijuar korsi tė reja pėr biēikletat nė kryeqytetin Anglez.

Korsia e parė qė do tė ndėrtohet do tė jetė e gjatė rreth 4 milje dhe do tė filloj nga East London (Londra Lindore) deri te stacioni i Liverpool Street i cili pritet tė kushtoj rreth £220 milion.

Kjo nisem u morr nga Sir Norman Foster i cili ėshtė njė entuziast i biēikletave, pas disa aksidenteve nė rrugėt e Londrės ku humbėn jetėn disa pėrdorues bicikletash. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/8/2019, 07:32