Nail art pėr Vitin e Ri 2014!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Nail art pėr Vitin e Ri 2014!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/12/2013, 18:36

 Nail art pėr Vitin e Ri 2014! 7a521894-183f-4baa-8c1a-c9d560f19d19---0-

Dizajni i thonjve tashme ėshtė bere njė mode nga e cila asnjė nuk pėlqen te heq dore, veēanėrisht gjate festave te fund vitit, ėshtė e rėndėsishme te zgjidhni veshjen e duhur, sikurse edhe manikyri me rastin e 31 dhjetorit duhet te jete unik dhe origjinal, duke nisur nga thonjte klasik te lyer me te kuqe tek french manikyr me shembuj te ndryshėm deri pėr te arritur tek thonjte bizhu dhe finger ring. Dashamirėset e nail art do te kenė vetėm pėr te bere zgjedhjen e preferuar. Sekreti ėshtė i njėjtė, pėr te mos kaluar pa u vene re.

Hidhuni me gėzim ne boten e nail art dhe mos lini pas dore duart tuaja pėr ditėt e festave. Tashme jeni gati pėr te pėrshėndetur vitin qe sapo do te filloje, kėshtu qe ne zgjedhjen e veshjeve dhe te aksesoreve me te shkėlqyeshėm, edhe thonjte duhet te vishen me xixa, gurė etj.

Ne ditet me te gėzueshme te vitit, ne fakt nuk mund te mungojnė shkėlqimet dhe dekoret e ēmuara te cilėt konfirmohen elementet me te dashur ne propozimet e brandeve te ndryshme te lidhur me boten e bukurisė. Pupa sugjeron manikyr ne ngjyrėn e arte por edhe ne tonalitete te tjera. Chanel synon tek e arta ashtu sikurse dhe L'oreal ne njė sfond te zi me dekor gold.

Pėr dashamirėset e traditės, thonjte te lyer me te kuqe mund te zbukurohen me aplikime te ndryshme, xixa dhe shkėlqyes. Edhe ngjyra jeshile e vajit, vjollce dhe e zeza janė shume ne mode pėr kėto festa. Nėse pėlqeni thonjte e ēmuar bėni njė nail art me kristale te vegjėl te cilėt aplikohen ne manikyr, por mund te synoni edhe pėr fantazitė tuaja sipas dėshirės, ne kėto festa ēdo gjė ėshtė e lejuar./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:43