Dhuratė ideale pėr secilėn shenjė tė Horoskopit!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dhuratė ideale pėr secilėn shenjė tė Horoskopit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/12/2013, 23:34

 Dhuratė ideale pėr secilėn shenjė tė Horoskopit! D99d3e87-e2e9-4c06-af4d-c20dfd4762da---0-

Nė rast se nuk dini se me ēfare do ta mund ta gėzoni personin e dashur, kėrkoni idenė pėr dhurata nė listėn tonė tė vogėl, tė bėrė nė bazė tė karakteristikave tė horoskopit pėr secilėn shenjė tė Zodiakut.
Zgjidhni ato dhurata qė jua do zemra. Ai i cili e merr dhuratėn do tė gėzohet, para sė gjithash, me kujdesin e sinqertė dhe shfaqjen e ndjenjave.

DASHI – ėshtė plot energji dhe i pėrkushtuar pėr sportin
Duke qenė se Dashi ėshtė njė shenjė shumė impulsive dhe bujare, ata dashurojnė udhėtimet, gjėrat e reja dhe aventurėn. Pėr t’i kėnaqur do tė mjaftonte edhe vetėm njė festė surprizė, e mirė organizuar, ose njė udhėtim nė ndonjė vend ekzotik. Me shumė dėshirė, tė lindurit nėn kėtė shenjė do tė pranonin edhe njė abonim nė palestėr apo qendėr sportive, duke qenė se e dashurojnė sportin.

DEMI – adhuron luksin dhe ėshtė gastronom i pasionuar
Demėt jamė mė tradicionalė, duan relaksin dhe rehatinė absolute. Romantike dhe tė zjarrtė, kanė njė ndjenjė tė fortė familjare. Praktik, por nė tė njėjtėn kohė edhe i rafinuar nė shije, njė Dem mund tė preferojė njė darkė nė njė restorant shumė tė mirė e tė shtrenjtė, apo edhe njė veshje elegante. Gjithashtu, ata do tė vlerėsonin shumė edhe aksesorėt pėr shtėpinė, mbi tė gjitha nėse janė tė pėrshtatshėm pėr kuzhinėn, pasi njė prej pasioneve tė shenjės ėshtė edhe gastronomia.

BINJAKĖT – janė intelektual tė mėdhenj dhe me sjellje fėmijėrore
Fantazues dhe intelektualė, binjakėt janė nė tė njėjtėn kohė drithėrues dhe intuitivė. Adhurojnė t’i kalojnė festat bashkė me miqtė, tė njohurit dhe partnerin, sepse nuk durojnė dot vetminė. Kuriozė dhe tė apasionuar pas kulturės, njė binjak do tė ishte shumė i lumtur nėse i dhuroni njė libėr, pavarėsisht se ēfarė libri mund tė jetė. Njė tjetėr alternativė pėr Binjakėt do tė ishte edhe njė udhėtim nė njė vend arkeologjik apo kulturor, qoftė brenda, por edhe jashtė vendit.

GAFORRJA – ėshtė perfekt i saktė dhe ka emocione tė mėdha
Sentimentalistėt e Gaforres kanė njė pasion shumė tė fortė pėr festat nė familje. Kėtė fundvit, ideale do tė ishte njė parfum delikat, njė objekt artizanal, i punuar me dore, ose njė objekt antik, por edhe njė libėr me receta pėr kuzhinė do tė ishte mirė. Tė lidhur ngushtėsisht me botėn e fėmijėrisė dhe kujtimeve, tė apasionuar pas fotografisė dhe poezisė, gaforret do tė preferonin edhe njė album me fotografi tė vjetra, apo orendi tė ndryshme tė vogla me kuptim tė veēantė pėr ta.

LUANI – dėshiron ta trajtoni si mbret
Luanėt janė persona tė shkėlqyer dhe kėrkues nė maksimum. Pasionues, ata preferojnė surprizat, ndonėse shpesh shfaqen si tradicionalistė dhe njerėz qė nuk dalin dot nga e zakonshmja. Gjėrat e kushtueshme, si pėr shembull byzylykėt e shtrenjtė, vathėt, apo edhe festat mondane, veshjet elegante e tė rėnda, i kėnaq luanėt dhe shijet e tyre luksoze.

VIRGJĖRESHA – romantik i devotshėm
Virgjėreshat janė tė matura dhe praktike, ndaj edhe dhuratat i duan nga ato tė cilat “hyjnė nė punė”. Pėr shembull nėse do tė donit t’i dhuroni diēka, dhurojini njė palė kėpucė tė rehatshme, ose njė aksesor tė pėrdorshėm si celular, kompjuter, makinė llogaritėse. Kėto janė dhuratat ideale pėr njė shenjė e cila arrin me sukses tė gėrshetojė gustot estetike me ato praktike.

PESHORJA – nuk pret shumė, por konsiderohet estet i madh
Shumė tė rafinuar, Peshoret janė me gusto tė sofistikuara, por nga ana tjetėr janė diplomat dhe tė sjellshėm. Ata vlerėsojnė ēdo dhuratė tė rafinuar qė mund tė eksitojė. Pėr shembull xhaketat elegante pėr meshkujt dhe fustanet klasikė pėr femrat do tė ishin njė zgjedhje e mirėmenduar. Nga ana tjetėr, nėse vendosni t’i dhuroni peshoreve njė parfum, nuk jeni asnjėherė gabim. Vetėm kujdesuni qė aroma tė jetė ajo e duhura. Dhuratė pėr ta mund edhe tė jetė njė libėr.

AKREPI – ka kėrkesa tė mėdha
Akrepat misteriozė, pasionantė dhe magnetikė adhurojnė dhuratat e veēanta. Objekte ekzotike, nga ato tė cilat vendosen mbi mobile, libra, tema e tė cilėve tė jetė triler, psikologjike dhe me tension tė lartė. Intensiteti i tyre lidhet pikėrisht me akrepat, tė cilėt janė po aq kėrkues. Akrepi pėlqen dhuratat sensuale. Edhe njė biletė teatri apo kinemaje pėr tė parė diēka dramatike, do ishte nė preferencat e tyre.

SHIGJETARI – i hareshėm dhe ēapkėn
Pėr tė tėrhequr vėmendjen e shigjetarėve aventurierė do tė duhej ndonjė udhėtim me njė destinim ekzotik, nėpėr vende tė ngrohta dhe me det nė kėtė periudhė. I pasur nė ide dhe fantazi, shigjetari adhuron dhuratat e ndryshme ngatė tjerat. Ėshtė njė shenjė mjaft kėrkuese dhe nuk duron dot shtrėngimet nė ēdo aspekt tė jetės sė pėrditshme as atėherė kur e ka tė nevojshme njė dhuratė tė tillė.

BRICJAPI – tepėr serioz dhe i ndjeshėm pėr pėrsosmėri
Bricjapėt janė praktikė dhe thelbėsorė, adhurojnė objektet, ato pėr zbukurime, pėr kuzhinėn, pėr pėrdorim personal, apo edhe ato tė nevojshmet qė mund tė vendosen nė zyrė. Shumė praktikė dhe aspak tė tepruar nė shijė, bricjapėt nuk duan luksin nė njė dhuratė por dobishmėrinė e tyre.

UJORI – dėshiron tė jetė i pėrkėdhelur dhe kėrkon kujdes
Ujorėt janė tė paparashikueshėm dhe me fantazi. Janė tė interesuar nė teknologji dhe zhvillimet shkencore, por nuk lėnė mbrapa edhe ato artistike. Gjithēka e cila do tė shfaqet si e pazakontė, mund tė hyjė nė shijet e tyre dhe do t’i bėjė ata entuziastė. Kujdes tė mos i dhuroni asnjė gjė e cila tė jetė tradicionale. Synoni tek telefonat, kompjuterėt, pikturat, librat.

PESHQIT – tė butė dhe tė kujdesshėm, kanė shpirt tė vėrtetė artisti
Peshqit ėndėrrimtarė dhe sentimentalistė janė tė aftė tė zhvillojnė njė sens tė fortė miqėsie. Mė shumė se materializmin, ata vlerėsojnė idenė e dhuratės. Ata e cilėsojnė veēanėrisht tė rėndėsishme qė dikush tė mendojė t’ju dhurojė atyre diēka. Edhe pse dinė sit ė jenė diplomat dhe delikatė nė tė njėjtėn kohė, kanė gusto pak sit ė vėshtira. Vlerėsojnė objektet artistike, librat, pikturat.
  E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/6/2019, 01:35