Ėshtė dashuria ajo qė na komandon!

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

zemer Ėshtė dashuria ajo qė na komandon!

Mesazh nga Princesha... prej 24/12/2013, 11:00

Kur dashuria t'ju thėrasė duhet ta ndjekim....
Edhe pse rrugėt e saj mund tė jenė tė rrėpirrė dhe tė rrezikshme. Dhe kur krahėt e saj t'ju rrethojnė, harrojuni pas saj. Edhe pse shpata e saj e fshehur pas pendėve mund t'ju plagose. Dhe kur ajo t'ju flasė besojini. Edhe pse zėri i saj mund tė thyej ėndrrat tuaja ashtu si era e veriut shkatėrron kopshtin tuaj.....
Sepse dashuria ashtu si ju kurrorėzon, ashtu ju kryqėson.....
Ėshtė gati, si t'ju bėjė tė lulėzoni, ashtu t'ju cungojė.....
Ajo ngritet deri nė maje pėr tė pėrkėdhelur degėt mė tė brishta qė dridhen nė diell. E do te zbres deri nė rrėnjėt tuaja pėr t`i shkundur atje ku janė mė tė lidhura mė tokėn..... Si duaj gruri ju mbledh rreth vetes. Ju shkund pėr t'ju bėrė tė lirė...... Jo si pėr t'ju ēliruar nga mbetjet. Ju bluan deri nė bardhėsinė mė tė plotė.......
Tė gjitha kėto gjėra do tė dijė tė bėjė dashuria pėr ju nė mėnyrė qe tė mund tė njihni sekretet e zemrės suaj, dhe me kėtė njohje t'ju bėjė pjesė tė zemrės sė Jetės. Por nė qoftė se me frikėn tuaj do tė kėrkoni nga dashuria paqe dhe kėnaqėsi, atėherė mė mirė pėr ju do tė ishte tė mbuloni lakuriqsinė tuaj dhe tė dilni jashtė nga lėmi i dashurisė.....
Nė botėn pa stinė do tė qeshni, por jo me gjithė buzėqeshjen tuaj dhe do tė qani, por jo me gjith lotėt...
Dashuria nuk dhuron tjetėr pėrveē vetes dhe asgjė nuk ju jep pėrveē se nga vetvetja......Mos mendoni se mund ta drejtoni ju dashurinė, pasi ėshtė dashuria ajo qė nėse do t'ju gjejė tė drejtė, do t'ju drejtojė. Dashuria nuk ka dėshirė tjetėr pėrveēse tė kėnaqė vetveten. ......

Mendoni se jemi tė aftė tė drejtojmė dashurinė?
Unė them qė ėshtė dashuria ajo qė na drejton....

Po ju?!....Ėshtė dashuria ajo qė na komandon!  10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 19/6/2019, 00:45