Ndarja...A ndėrtohet njė dashuri e re mbi plagėt e sė vjetrės?!

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Ndarja...A ndėrtohet njė dashuri e re mbi plagėt e sė vjetrės?!

Mesazh nga Princesha... prej 24/12/2013, 10:32

Ai te la...ti e le....ju u ndate duke qene qe te dy dakort?
Si te jete ai ose ajo qe ju le,ose ti vete,nuk ka shume rendesi,sepse ne fund te fundit secili nga ju gjendet vetem!
Nje ndarje......nje me teper!!!!
Si perfundim e njejta gje...dyshime te vetja juaj,lot,katastrofe shpirti dhe ne fund....sherimi!
Po pra,te gjithe kalojme te kjo rruge.
Qe u ndate me sot e me neser,qe u ndate sespe ai ose ajo iku me dike tjeter,qe u ndate se ai ose ajo nuk ju donte me,qe u ndate sepse ai ose ajo ju tradhetonte,qe u ndate sepse kishit kohe qe e mendonit nje gje te tille po nuk e kishit vendosur,.....perfundimi eshte i njellojte!
Ndarje dhe gjendemi vetem dhe pikerisht njeri nga ne do vuaje me shume se tjetri..
Ne shumicen e rasteve edhe pse historite tona kane nje "fillim dhe mbarim te pavdekshem",cdo ndarje e ka nje shpjegim....
Lodhemi e lodhemi duke kerkuar gabimet ne veten tone,ose lodhemi duke munduar te kuptojme gabimet te tjetri,ose bejme tjetrin ose tjetren fajtor per te patur koshiencen tone te qete,per faktin qe pendimi mos te na pengoje te nisim nje relacion te ri me dike tjeter!!
Sado qe te lodhemi prape asgje nuk fitojme......jemi ndare!
Problemi eshte si mund ta jetojme ndarjen!!
Si mund te fillojme nje jete duke harruar cdo gje qe na lidhte me ate person qe deshem aq shume,duke harruar kundermimin e aromes se tij ose te saj,zerin,fjalet,cdo gje qe kemi kaluar?

Si mund te jetojme pas ndarjes dhe a eshte e mundur te jetohet??
A mundet serish te jemi te lumtur?
A mund te duam serish?!

A ndėrtohet njė dashuri e re mbi plagėt e sė vjetrės?!


RespekteNdarja...A ndėrtohet njė dashuri e re mbi plagėt e sė vjetrės?!  10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 19/6/2019, 01:30