Thonj mė tė bukur me 4 gjeste tė thjeshta!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Thonj mė tė bukur me 4 gjeste tė thjeshta!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/12/2013, 17:29

 Thonj mė tė bukur me 4 gjeste tė thjeshta! C698765c-a832-4bea-8d22-31e6e0b8731b---0-

Pėr te pasur thonj te bukur dhe te shėndetshėm nuk ėshtė gjithmonė nevoja te shpenzojmė shume. Etapa e pare dhe mjaft e rėndėsishme ėshtė pastrimi, kujdesi dhe hidratimi i thonjve. Ja disa gjeste te thjeshta pėr njė bukuri sa me natyrale te tyre.

Pėr thonj te pastėr

Thonjte e piset janė te neveritshėm. Nėse doni qe t’i keni ata sa me te pastėr, por nuk dini si t’i pastroni ne ju kėshillojmė te pėrdorni njė furēė te vogėl pėr thonjte te lagur me ujė dhe sapun. Njė tjetėr mėnyrė ėshtė edhe fėrkimi i tyre me njė furēe dhembesh te lyer me sode.

Pėr thonj plot shkėlqim

Uthulla e bardhe ėshtė njė “ilaē” i mrekullueshėm jo vetėm pėr flokėt, por edhe pėr thonjte. Fėrkojini ata me uthullėn dhe do e vini re shkėlqimin qe do marrin.

Pėr thonj me te bardhe

Lėngu i limonit zbardh thonjte, por pėrzierja e ujit te ngrohte dhe ujit te oksigjenuar mund te japė gjithashtu efekte marramendėse. Futini duart pėr 10 minuta ne kėtė pėrzierje dhe do e shihni rezultatin.

Pėr thonj me rezistente

Ashtu si duart edhe thonjte pėrballen ēdo dite me produkte qe mund t’i dėmtojnė: sapuni, detergjentet, era, i ftohti.. Pėr t’i forcuar me tepėr ata ju duhet bere masazh me vaj ulliri te ngrohte. Kjo mėnyrė zbut edhe kutikulat e padėshirueshme, te cilat hiqen me kollaj. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:25