Ndėrtoi vete njė shtėpizė pėr t’i shpėtuar qirave, kredive dhe pagesave...!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ndėrtoi vete njė shtėpizė pėr t’i shpėtuar qirave, kredive dhe pagesave...!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/12/2013, 15:34

Arkitektja Macy Miller, pas ndarjes nga i shoqi, njė dite te bukur ne mėngjes, zgjohet nga gjumi me njė ėndėrr...

Te ndėrtojė vete njė shtėpizė pėr veten e saj. E divorcuar, e pa pune dhe pa mundėsi financiare, ajo projektoi dhe ndėrtoi vete njė shtėpizė prej druri me njė sipėrfaqe te pėrgjithshme prej 18.2 metėr katrore.

Pėr kėtė asaj ju desh te shpenzonte gjithsej 11,416.16 dollarė, pėrfshi edhe lenden e ndėrtimit, si edhe ēmimin e veglave te pėrdoruara prej saj.

Ėndrra e saj ėshtė qe pasi te ketė marre disi edhe veten pas dėmtimit ne shpine qe pėsoi gjate punės pėr ndėrtimin e shtėpisė, ta plotėsoje atė edhe me te tjera aksesore qe mundėsojnė pėrftimin e hapėsirave pak me te mėdha dhe kthimin e saj ne njė ambient sa me miqėsor dhe pranė natyrės.
Aktualisht shtėpia i ka te gjitha aksesoret kryesore qe duhet te ketė njė ambient i pėrshtatshėm banimi. /ikub/


 E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 12/11/2018, 19:01