Cfare eshte dashuria per ty???

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Cfare eshte dashuria per ty???

Mesazh nga Princesha... prej 11/12/2013, 15:39
Cfare eshte dashuria per ty???  10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Cfare eshte dashuria per ty???

Mesazh nga Princesha... prej 22/3/2014, 00:49

Dashuria eshte edhe e mire edhe e hidhir..per ate qe ja din dmth dhe thelbin Dashuris eshte e mire...por mundet edhe me qen fundi dhe lendimi i nje shpirti,duhet te dim se per te dashuruar duhen te jen dy ne kahje te njejte dhe drejtim te njejt (synim te perbashket) duhesh me dhen per te mar mbrapa....mire po koha qe jemi dhe po vjen dashurin e kan shendru ne lojna (argetim thjesht)pa ja dit demin personit mrapa qe lendon apo len me krah kputur.. thuhet shum fjal per dashuri por pak behet dhe shum pak respektohet...sod eshte shendru ne interes me shum per fat te keqCfare eshte dashuria per ty???  10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Cfare eshte dashuria per ty???

Mesazh nga Princesha... prej 10/1/2015, 23:59

Dashuria eshte nje liber i shfletuar por jo i lexuar vetem fotot ja kemi shikuar _>_Cilat jane menyrat per te dashuruar dhe cila eshte fuqia per te dashuruar? Cilat jane te keqijat qe mund te qendrojne prane respektit te ndersjellte, embelsise, miresise,besimit dhe bashkjeteses paqesore ? Ēdo te thote ne ditet e sotme fjalia “Duajeni njeri-tjetrin”
Dashuria eshte nje motiv i shpreses, ne te kundert do te ishte nje jete boshe. Dashuria ka forcen te na bashkoje pa i mohuar tjetrit dinjitetin e tij,e saj unin e tij.e saj Vetem dashuria nuk ushtron nje ndjenje xhelozie, as tek njerezit, as te kombet. Vetem dashuria eshte e afte te mos e ndaje njerezimin as nga ideologjia, as nga raca. Vetem dashuria mund te na jape energjite e pashtershme, te nevojshme per te zhdukur urine dhe deshperimin.
Ne ditet e sotme ai/ajo qe dashuron na ngjall menjehere dyshime , ose e marrim per te lehte ose te pavlershem, ose e quajme te pasinqerte. Jemi te sigurte se askush nuk mundet te dashuroje me te vertete dike tjeter pa pasur qellime te tjera. Vlerat e dashurise, si butesia, pergjegjshmeria, interesimi, fisnikeria dhe besimi jane syrgjynosur ne breterine e banalitetit dhe nuk perfillen..Cfare eshte dashuria per ty???  10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

Sponsored content

Buzqeshje Re: Cfare eshte dashuria per ty???

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 23/7/2019, 08:53