Top 5 dietat mė tė ēmendura tė VIP-ve!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Top 5 dietat mė tė ēmendura tė VIP-ve!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/12/2013, 20:15

Top 5 dietat mė tė ēmendura tė VIP-ve! 2222938d-9925-41d6-9b42-07bbdd455ef4---0-

Vitin e kaluar ishte dieta Dukan ajo qe renditej ne krye te listės si dieta me e keqe e pėrdorur nga VIP-at, por sivjet ajo ėshtė zėvendėsuar me atė qe quhet “dieta me ajėr te pastėr” apo “Breatharian Diet”. Mėsoni se cilat janė dietat e tjera te kėqija dhe cilėt janė VIP-at qe i pėrdorin.

“Breatharian Diet” e Michelle Pfeiffer: te marrėsh fryme do te thotė te hash

Personat si Michel Pfeiffer mendojnė se mund te ushqehen me ajėr dhe/ose me dritėn e diellit.

“Biotyping Diet” e Boy George: te dobėsohesh duke ndjekur biotipin

Sipas Boy George-it biotipi (ka 6 te tilla) pėrkufizohet ne funksion te hormoneve dhe mėnyrės sesi dhjami ėshtė i pėrhapur ne trupin tuaj. Mjafton te shmangen ose te privilegjohen disa lloje ushqimesh pėr t’u dobėsuar menjėherė.

"Dieta pa gluten" e Gwyneth Paltrow: lamtumire grurė, tėrshėre, elb, thekėr

Sipas kėsaj dite duhet shmangur ēdo produkt qe pėrmban gluten.

"Alkooloreksia" e Kirsten Dunst: te pish pa ngrėnė

Shume modele apo VIP-a siē janė Kate Moss, Kirsten Dunst apo Lindsay Lohan pine shume alkool dhe nuk hane ushqim me idenė qe kjo do i mbaje elegante.

"Dieta Dukan" e Jennifer Lopez: 100% pule dhe bathe

Ne kėtė diete pėrfshihen proteinat me shumice dhe pak glucide. Kjo sjell mungese energjie, kapsllėk, mungese vitaminash dhe ere te keqe goje.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:47