11 teknika tė gabuara tė flirtimit!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 11 teknika tė gabuara tė flirtimit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/12/2013, 17:48

 11 teknika tė gabuara tė flirtimit! E6c4db88-399e-4111-8cad-c71491a4c031---0-

1. Alkooli si teknikė lidhjeje
Tė mbėshteturit tek alkooli si njė mėnyrė ēiftėzimi ėshtė njė nga gabimet mė tė pėrhapura tė 20-vjeēarėve sot. Njė mbrėmje jashtė me shoqėrinė, trullosje e lehtė ose mė serioze nga pija dhe papritur dy njerėz pėrfundojnė bashkė si tė lidhur. Nėse kjo vazhdon pėr shumė kohė, atėherė gjasat janė njė si vajza ose djali ta shohin veten pas disa vitesh tė dėshpėruar nė takimet online. Arsyeja? Zakonisht njerėzit qė e pėrdorin alkoolin si mėnyrė pėr t’u gjallėruar dhe pėr tė bėrė realitet ato gjėra qė s’do t’i bėnin kurrė esėll, priren drejt dėshtimeve nė jetė.

2. Tėrheqja nga djemtė e kėqij
Tė pafundme janė vajzat qė tėrhiqen nga djemtė qė i trajtojnė si mos mė keq dhe qė nuk tregojnė aspak respekt pėr to. Komentet vulgare dhe mungesa e komplimenteve, i bėn ata tė duken tė shpenguar dhe aventurierė, por asgjė prej kėtyre nuk qėndron vėrtet. Njė person qė ėshtė te tė njėzetat, ngadalė fillon tė mendojė se duhet tė shoqėrohet me persona qė e bėjnė tė ndihet me vlerė dhe qė i japin frymėzim pėr sukses nė vitet e ardhshme tė jetės.

3. Komunikimi vetėm pėrmes mesazheve
Shmangia e kontaktit personal dhe komunikimi vetėm pėrmes teksteve ėshtė njė nga gabimet e tjera mė tė mėdha qė bėhen nė ditėt e sotme. Kjo jo vetėm qė sjell largėsi reale dhe afėrsi virtuale, por gjithashtu nuk i jep asgjė tė mirė njė lidhjeje, pasi e bėn kuptimin dhe komunikimin e vėrtetė tė futet nė njė ngėrē thuajse tė pazgjidhshėm.

4. Ndėrprerja e lidhjeve me njerėz tė tė njėjtit seks
Sapo dikush gjen njė tė dashur fillon dhe izolohet nga shoqėria e tė njėjtit seks. Problemi qėndron te frika e konkurrencės pėr fitimin e simpatisė sė dikujt. Ėshtė e qartė se rastet e tradhtisė mes shoqėrisė janė tė pafundme, por ky ėshtė njė rrezik qė duhet tė ndėrmerret, nuk mund ta ēoni shoqėrinė tuaj nė zero vetėm sepse jeni tepėr tė frikėsuar tė pėrballeni me tė vėrtetėn. Nėse po kėrkoni t’i bėni pėrshtypje dikujt qė e keni pėr zemėr, atėherė tregojini qė dini t’i trajtoni njerėzit rreth jush nė mėnyrėn e duhur.

5. Lidhjet me tė tjerė pėr tė tėrhequr vėmendjen e ishit
Jeni njėzet vjeē dhe kaq tė pashpresė? Lidhjet qė vijnė pėr hir tė dėshirės sė dėshpėruar pėr tė pasur vėmendjen e ishit jo vetėm qė nuk do t’ju sjellin asnjė tė mirė, por do t’ju shkatėrrojnė edhe atė pak qetėsi qė ju ka mbetur pas ndarjes. Nėse doni t’i bėni vetes njė nder, atėherė qėndroni tė fortė dhe zgjidhni tė dilni nė takim me dikė qė ėshtė i mirė pėr ju dhe jo pėr hakmarrje.

6. Flirtimi i vazhdueshėm me ish tė dashurin
Nė rastet kur ishin nuk e urreni apo nuk e keni larguar plotėsisht nga jeta, ekziston mundėsia e flirtimit tė vazhdueshėm. Kjo mund tė ndodhė pėr shkak tė ndarjeve qė kanė ardhur prej gjėrave tė vogla e tė parėndėsishme. Kėshilla mė e vlefshme nė kėtė rast ėshtė tė shihni nga e tashmja dhe tė gjeni dikė mė tė mirė, nėse ishi me tė cilin po flirtoni do tė ishte i duhuri, atėherė nuk do t’ju duhej tė ndaheshit prej tij.

7. Takimet online
A nuk ju duket pak si tepėr tragjike? Jeni diku te tė njėzetat dhe ndiheni kaq tė pashpresė sa u jeni drejtuar takimeve online. Site tė ndryshme janė tė mbushur me maniakė, persona qė takohen me dy ose tri nė natė dhe me ata qė janė tepėr tė mirė pėr tė qenė tė vėrtetė. Jepini vetes forca dhe largohuni nga ideja e keqe e takimeve online. Dilni dhe gėzojeni jetėn siē ėshtė nė tė vėrtetė.

8. Prekjet e hershme
Flirtimi i kohėve tė sotme, ka disa elementė tė papėlqyeshėm siē mund tė jetė pėrdorimi i fjalėve tė ėmbla nė ēastet e para tė njohjes, vėnia e nofkave apo prekjet e papėrmbajtura ndaj dikujt qė ėshtė thuajse i panjohur. Jo vetėm qė nuk ėshtė njė mėnyrė e mirė flirtimi, por ėshtė njė nga dėshtimet mė tė mėdha tė brezit tė njėzetvjeēarėve tė sotėm qė po pėrpiqen tė gjejnė “shpirtin binjak”.

9. Mosbėrja e pyetjeve
Duket sikur papritur kurioziteti njerėzor ėshtė shuar dhe tė rinjtė, edhe kur janė nė njė takim pėr t’u njohur, nuk bėjnė asnjė pyetje rreth personit qė kanė pėrballė. Jo vetėm qė ėshtė egoiste, por ėshtė gjithashtu edhe joproduktive. Secili ka brenda vetes njė “xhep” tė fshehur tė ėndrrave dhe dėshirave, ndaj mėnyra mė e mirė pėr t’u afruar me dikė ėshtė t’i krijoni besimin se mund t’ju shprehet pėr gjėrat qė shumė tė tjerė s’duan t’ia dinė.

10. Bisedat rreth ish tė dashurit
Sidomos nė rastet kur kėto janė obsesive dhe tė mbushura me aspekte negative, janė njė nga dėshtimet mė tė mėdha qė njerėzit bėjnė gjatė flirtimit ose lidhjeve. Personat me tė cilėt keni pasur tė bėnit, duhet t’ia lini tė shkuarės dhe nėse s’keni asgjė pėr tė thėnė kur jeni me dikė, mė mirė mos ia filloni me gabimet e ishit.

11. Mesazhet nė gjendje tė dehur
Pėrse nuk rriteni dhe tė merrni pėrgjegjėsitė tuaja ndaj personave qė keni pėr zemėr? Nė moshėn 20 e ca vjeēare tė gjithė besojnė se mėnyra mė e mirė pėr tė qenė tė sinqertė me dikė janė mesazhet e dėrguara nė gjendje tė dehur. Po e nesėrmja? Njė ditė turpi dhe mohimi tė gjithēkaje tė thėnė. Nėse po kėrkoni njė lidhje tė kėndshme, gjėja e parė qė duhet tė bėni ėshtė tė hiqni dorė nga mesazhet e pakuptimta tė ēuara nė gjendje tė dehur dhe t’i thoni gjėrat nė sy.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/6/2019, 00:45