Pse shqiponja dykrenore ėshtė bėrė e famshme nė Brazil?!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Pse shqiponja dykrenore ėshtė bėrė e famshme nė Brazil?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/12/2013, 14:26Shqiponja dykrenore e flamurit tonė kombėtar ėshtė njekohesisht edhe simbol i njė firme tė njohur veshjesh nė Brazil.

Sapo hap faqen e internetit tė firmės “Cavalera” ( www.cavalera.com.br ) pėrballesh me shqiponjėn shqiptare.

Nė tė gjitha veshjet e kėsaj firme dallohet simboli i shqiponjės, identike me atė tė flamurit shqiptar. Veshjet e stiluara nga kjo firmė, janė tė stilit “street wear” dhe vishen kryesisht nga moshat e reja.

Njė bluze te tille e pame te veshur edhe nga futbollisti i madh brazilian Pato.

“Cavalera” ėshtė krijuar nė fillim tė viteve ’90 nga Igor Cavalera ish- pjesėtar i grupit “Sepultura”.
Gjithsesi, ende nuk ėshtė e qarte nėse ka ndonjė lidhje mes logo-s se kompanisė dhe flamurit shqiptar.

Bluzat me shqiponjė tė famshme nė Brazil, edhe Pato me dy krenoren tonė...
Ish-sulmuesi i Milanit, Alexandro Pato, ka publikuar nė “Instagram” njė fotografi nė tė cilėn luan me qenin e tij, ndėrsa ka tė veshur njė bluzė tė bardhė me shqiponjėn dykrenore nė gjoks.

Disa nga komentuesit kanė reaguar menjėherė pėr tė treguar se bėhet fjalė pėr simbolin shqiptar.


/BalkanWeb/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:47