Mė thuaj shenjėn e horoskopit, tė tė them femrėn e pėrshtatshme!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Mė thuaj shenjėn e horoskopit, tė tė them femrėn e pėrshtatshme!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/12/2013, 17:50

 Mė thuaj shenjėn e horoskopit, tė tė them femrėn e pėrshtatshme! D3fd0ae6-d282-4335-b5dd-15bd3f34c34f---0-

Yjet mund te jene njė ndihme e mire pėr te gjetur dashurinė, pasi secila shenje zodiakale ka pikat e veta te forta dhe te dobėta ne kėtė drejtim.


Dashi. Meshkujt e kėsaj shenje parapėlqejnė femra qe kane njė lloj pavarėsie ne vetvete dhe qe nuk dorėzohen lehte. Ndėrkohe qe nuk pėlqejnė gratė bezdisėse, te ngjitshme, dhe qe reflektojnė emocione te tepėrta.

Demi. Meshkujt e kėsaj shenje parapėlqejnė femrat me sens praktik, por edhe elegante ne te njėjtėn kohe. Ndėrsa nuk pėlqejnė femrat me natyre rebele dhe egoiste.

Binjaket. Kėta meshkuj janė me te prirur ndaj femrave qe pėlqejnė te shoqėrizohen, femrat e gjalla, intelektuale dhe pa paragjykime. Por nuk pėlqejnė femrat e tėrhequra, dhe qe priren me shume drejt traditave.

Gaforrja. Parapėlqen femrat e “thella”, seksi dhe me prirje. E dashura kėsaj  shenje duhet te jete ndėrmjet njė dashnoreje te mire dhe njė mamaje, po ashtu te mire.

Luani. Meshkujt e kėsaj shenje dashurojnė femrat te sigurta ne veten e tyre dhe qe dine te tregojnė personalitetin e tyre ne ēdo situate. Ndėrsa nuk parapėlqejnė femrat e ndrydhura, te ndrojtura, veēanėrisht ne shtrat.

Virgjėresha. Kėta meshkuj janė me shume te orientuar ndaj femrave karizmatike dhe misterioze ne te njėjtėn kohe te pasionuara ndaj kulturės dhe letėrsisė ne veēanti. Nuk parapėlqejnė femrat me sjelleje dembelizmi, por edhe te papjekurat.

Peshorja. Kėta meshkuj duan femrat elegante, moderne dhe te sofistikuara, madje edhe nga ato me interesa dhe shije artistike. Nga ana tjetėr nuk duan vulgaritetin, sensin materialist, si dhe mungesėn e etikes.

Akrepi. Janė te dhėnė ndaj femrave sensuale, te thella, deri diku me njė sens erotizmi.  Nuk pėlqejnė femrat sipėrfaqėsore, ato me sens kritik dhe sjellje autoritare.

Shigjetari. Meshkujt e kėsaj shenje parapėlqejnė femrat simpatike lozonjare, deri diku liberale dhe pa paragjykime. Nga ana tjetėr nuk pėlqejnė femrat tradicionale.

Bricjapi. Edhe kėto meshkuj pėlqejnė femrat seksi, me prirje, te pavarura, por te pėrkushtuara ndaj familjes, por nuk pėlqejnė femrat me sjellje false, si dhe dembelet.

Ujori. Pėlqejnė femrat me sjellje te lirshme, qe mbeten gjithmonė te vogla, qe duan te lozin dhe pėlqejnė aventurat. Perveēse si grua, atė duan ta shohin edhe si shoqe. Kuptohet qe nuk shkojnė me femra serioze, me personalitet.

Peshqit. Te qenurit dashnore te misterit, meshkujt e kėsaj shenje duan gratė joshėse, te ėmbla, te ndjeshme, ndėrsa nuk pėlqejnė banalitetin, por edhe te hedhurat... /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/6/2019, 00:36