Mėnyra pėr ti kėrkuar falje partnerit!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Mėnyra pėr ti kėrkuar falje partnerit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/12/2013, 15:32
Ndonjėherė te pranosh se keni gabuar ėshtė e vėshtirė, mbi te gjitha nėse ne mes ėshtė partneri. Ne fakt ėshtė ne mes krenaria, qe nuk dėshiron te pranoje gabimet dhe vjen rrotull pyetjeve edhe pėr dite vetėm pėr te mos deklaruar gabimin...
Te dish te kėrkosh falje ėshtė njė zotėsi qe jo te gjithė e kane, por ka shume mėnyra pėr ta bere dhe te cilat mund te lehtėsojnė thėnien e fjalės "Me Fal". Ja disa mėnyra pėr te kėrkuar falje.
1- Te kėrkoni falje me njė dhurate
Njė mėnyrė me efekt te sigurt pėr te kėrkuar falje partnerit ėshtė te bėni njė dhuratė. Njė dhuratė te paketuar me kujdes, mbase pėr ta lėnė tek sedilja e pasme e makinės ose nen jastėk, kjo gjė do ta godas ne zemėr. Nėse zgjidhni te kėrkoni falje me njė dhuratė, evitoni dhuratat shume te kushtueshme, por preferoni mendime dashamirėse apo simbolike, ne te kundėrt do te dukeni sikur po blini faljen e tij.
2- Te kėrkosh falje me njė letėr
Ndonjėherė ajo qe na pengon te kėrkojmė falje ėshtė krenaria dhe pazotėsia pėr te pėrballuar partnerin pėrballė. Nėse mendoni se keni kėtė ndjenje mendoni te kėrkoni falje me njė letėr. Te shkruash ne shume raste lehtėson, duke e bere me te thjeshte gjendjen. Pėrballė njė letre te bardhe nuk rrezikoni te skuqeni, as te belbėzoni fraza pa kuptim, mund te shpreheni me qetėsi pa  u ndėrprerė.
3- Te kėrkosh falje me njė lule
Por mund te kėrkoni falje dhe me njė lule, njė gjest simbolik dhe domethėnės. Nėse zgjidhni kėtė mėnyrė pėr te kėrkuar falje, bėjeni me lulen e duhur.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/10/2018, 15:28