Si tė kuptojmė sinqeritetin e njė mashkulli

Share
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Si tė kuptojmė sinqeritetin e njė mashkulli

Mesazh nga Princesha... prej 5/12/2013, 09:47

 Ekzistojnė shenja tė sigurta, por edhe tė thjeshta, tė cilat tregojnė pėr sinqeritetin e tij

Largimi i shikimit
Kjo ėshtė mėnyra e sigurt qė tė dini se diēka po ndodh dhe qė diēka nuk ėshtė nė rregull me tregimin tė cilin ju ka thėnė. Nėse do tė jetė i sinqertė, nuk do tė frikėsohej qė t’ju shikojė drejtpėrdrejt nė sy.
Nuk mund tė pėrsėrisė atė qė jua ka thėnė
Nėse dyshoni nė sinqeritetin e tij, qė ditėn e nesėrme apo pas pak ditėsh kėrkoni qė t’ju tregojė sėrish (p.sh. le ta ritregojė daljen me shoqėrinė, nė tė cilėn ju nuk keni qenė).
Mban duart nė xhepa derisa flet
Mbajtja e duarve nė xhepa do tė thotė qė diēka po fsheh. Gjithashtu, nėse luhatet para-prapa, edhe kjo ėshtė njė shenjė qė nuk po ta thotė tė vėrtetėn.
I pavendosur para se tė japė pėrgjigjen
Ėshtė tregues i rėndėsishėm qė nuk po ju thotė tė vėrtetėn. Mbajeni nė mend qė pavendosmėria kurrė nuk ėshtė shenjė e mirė.
Shqetėsimi
A luan me unazėn tė cilėn e ka nė dorė? Ėshtė i zėnė rreth rregullimit tė thonjve? A i rregullon shpesh flokėt me gishtėrinj apo mban dorėn nė mjekėr? Tė gjitha qė u pėrmendėn janė shenja shqetėsimi dhe nervozizmi, tė cilat tregojnė se ai nuk ėshtė i sinqertė.
    Ora ėshtė 10/12/2018, 14:37