Pse meshkujt e fshehin dashurine ?

Share
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Pse meshkujt e fshehin dashurine ?

Mesazh nga Princesha... prej 5/12/2013, 09:44


 femrave eshte me e thjeshte: sic eshte e veshtire te fshehim lotet dhe emocionet, kurse per disa te tjera eshte gati e pamundur te fshehin dashurine. Ne kete rast per nje femer qe takon nje burre qe ia arrin shume mire te fshehi ndjenjat atehere kjo behet nje lufte e vertet.
Jane shume motivet qe shtyjen burrat te fshehin dashurine. Shume prej tyre jane thjesht te turpshem: ketu kjo ceshtje mund te zgjidhet, por duhet nje pune vertet e gjate. Cdo burre duhet te ndihet i mire me vetveten, ashtu sic bejne ato qe jane ne nje raport ne cift.Marredheniet kerkojne shume vepra per te rimarre qe gjithcka te shkoj mire :nuk eshte si nje llotari qe se keni bileten, gervishtet dhe fitohet. POr duhet vullnet derisa potenciali i marredhenies te behet realitet.
Megjithate, shume meshkujt mendojne qe te shfaqesh ndjenjat hapur jane gjera femrash: gjithcka per te treguar qe nuk kane asnje pikedobesie, qe ne te vertet nuk eshte keshtu. Keto lloj meshkujsh duhet kuptojne ( ose ti besh te kuptojne) , se nese shfaqni ndjenjat e juaja nuk eshte dobesi, por ne te kundert duhet te keni kkurajo te hapni zemren tuaj.
Por ekzistojen dhe burrat te pasigurte , qe mendojne qe po nuk shfaqen ndjenjat hapur do jete me thjesht te mos zhgenjehen nga nje marredhenie. Ketu vlen nje shprehje filozofike qe vlen dhe per dashurine: " nuk ka humbes, nese provon ka vetem gjithcka qe do fitoni". Meshkujt jane qenie njerezore dhe te gjithe mund te kene pasiguri dhe ndoshta celesi eshte te tregosh te tuat me perpara.

    Ora ėshtė 23/3/2019, 17:34