Qyteti lundrues prej 10 miliard dollarėsh!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Qyteti lundrues prej 10 miliard dollarėsh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/11/2013, 15:40

 Qyteti lundrues prej 10 miliard dollarėsh! 36772059-566e-453b-8cde-4e4722364612---0-
Me 25 kate dhe njė aeroport mbi tė, "superkryqėzori" pritet tė jetė i pajisur me absolutisht gjithēka ofron njė qytet.

Nė projektin e kompanisė me qendėr nė Florida, "Freedom Ship" do tė jetė e pajisur me shkolla, spitale, galeri arti, dyqane, parqe tė brendshme, akuariume, kazino, kinema, teatėr, fusha sportive, restorante e bare tė shumta.


 Qyteti lundrues prej 10 miliard dollarėsh! Da8f69f8-9ce9-45eb-9b05-d5c9abb47ffe---0-

Kryqėzori do tė ketė njė kapacitet prej 50 mijė personash nėse do tė realizohet, por pėr tė ndėrtuar kėtė pėrbindėsh tė detit do tė nevojiten 10 miliardė dollarė investim.


 Qyteti lundrues prej 10 miliard dollarėsh! D2408df1-79c3-4011-afc2-f90733f88602---0-
Me njė peshė prej 2,7 milionė tonėsh, qyteti lundrues do tė jetė shumė i rėndė pėr t'u ankoruar ndonjėherė nė ndonjė port, ndaj ai do tė qėndrojė gjithmonė nė det tė hapur, teksa do tė bėjė njė xhiro tė plotė tė botės ēdo dy vjet.


 Qyteti lundrues prej 10 miliard dollarėsh! C4565bdf-518e-4552-a886-d573005f3479---0-
Kuptueshėm, njė strukturė e tillė do tė kishte nevojė pėr njė sasi tė paimagjinueshme karburanti pėr tė funksionuar, ndaj plani parashikon qė pėr motorėt tė pėrdoret energjia diellore dhe njė metodė novatore e shndėrrimit tė forcės sė dallgėve nė energji. /ikub/
 E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/8/2019, 00:30