Lucy, njeriu i parė nė botė me zemėr platini nė sy (VIDEO)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Lucy, njeriu i parė nė botė me zemėr platini nė sy (VIDEO)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/11/2013, 19:40Lucy Luckayanko ėshtė njeriu i parė nė botė, tė cilit i ėshtė implantuar nė sy njė xhevahir i vogėl. Nė njė intervistė televizive, ajo ka treguar se pas operacionit tė cilit iu nėnshtrua, tani zotėron njė zemėr tė vogėl platini brenda retinės.

Ndėrhyrja e kryer nė New York pėr rreth 3 mijė dollarė, ka fiksuar xhevahirin nė njė "mini-xhep" tė syrit. Procedura nuk ėshtė aprovuar nga FDA-ja amerikane, teksa American Academy of Ophthalmology e konsideron tė rrezikshme dhe paralajmėron nė lidhje me dėmet e mundshme qė rrezikon tė shkaktojė. Mirėpo vetė Lucy duket e kėnaqur: "Ai xhevahir ėshtė aq i vogėl dhe i ėmbėl. Bėhet fjalė pėr diēka qė mė bėn unike!".
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 11:46