Ēfarė lulesh t’i dhurosh tė dashurės?!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ēfarė lulesh t’i dhurosh tė dashurės?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 20/11/2013, 19:05A e dini ju kuptimin e vėrtetė tė luleve qė dhuroni? Misterioze, argėtuese dhe tėrheqėse; Ato dinė tė gėzojnė por edhe tė lėndojnė, do te ishte keq tė gabonim nė zgjedhje, prapa ngjyrės dhe erės sė tyre fshihet njė kuptim.

Lulet qė mund tė dhurohen:

Trėndafilat. Edhe pse nuk ėshtė njė zgjedhje origjinale, ato tė dhurojnė gjithmonė kėnaqėsi.

Ngjyrat: e kuqe pėr tė pasionuarit dhe rozė pėr tė dashuruarit e sinqertė. Shėnim: Nėse nuk jeni tė sigurt se personi tė cilit po ia dhuroni trėndafilat nuk ka njė vazo, kini kujdes me trėndafilat me bisht tė gjatė. Ato rrezikojnė te vyshken shpejt.

Manushaqe. Simbol i dashurisė sė fshehtė nė fillim tė shekullit, manushaqet dhurohen mė shpesh nė takimin e parė.

Shėnim: Ana e tyre natyrale dhe delikate por mbi tė gjitha origjinaliteti i zgjedhjes nuk dėshton nė tėrheqjen e personit tė dashur.

Orkideja. Pavarėsisht nga ngjyra dhe shumėllojshmėria, orkideja ėshtė simbol i dashurisė, pėrkushtimit dhe sensualitetit.

Lulet qė nuk duhen dhuruar:

Lulet e verdha. Ato janė tė kėndshme dhe tė bukura por janė simbol i pabesisė dhe tradhtisė. Nėpėrmjet dhurimit tė tyre transmetohet njė mesazh i padėshiruar.

Lulet qė kane erė shumė tė fortė. Ēdo gjė varet nga ndjeshmėria e personit, por disa lule mund tė bėhen shpejt tė pakėndshme nė qoftė se kanė erė tė fortė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
MARINO
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/10/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 11197
<b>Pikėt</b> Pikėt : 21958
<b>Votat</b> Votat : 92

Buzqeshje Re: Ēfarė lulesh t’i dhurosh tė dashurės?!

Mesazh nga MARINO prej 20/11/2013, 22:08
Karakterin tim s'do ta ndroja me asgje....
Ndoshta s'eshte perfekt por eshte i sinqert

    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:15