DOMOSDOSHMĖRIA E PERSONALITETIT!

Share
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje DOMOSDOSHMĖRIA E PERSONALITETIT!

Mesazh nga Princesha... prej 20/11/2013, 07:46Nuk ka gjė mė tė keqe pėr njeriun se sa tė heshtė tepėr.”
- Heshtja ėshtė pika kulmore e personalitetit fallco tė lartė.
- Njeriu qė hesht dhe nuk flet .ka shpėtuar prej fshehtėsisė qė mban nė krahė.
- Heshtja ndaj sė drejtėsisė ėshtė rruga mė i rėndėsishme pėr tė bėr njerėzit pa dyshim.
- Ka shpėtuar ai njeri,qė ka treguar veten real,qė fallcifikimin e ka pajisur me vetveten.
- Qėndroni mė largė ati qė mundohet tė bėhet interesant pa qen, sepse ai njeri ia ka arritur tė mashtroj dhe dreqin.
- Heshtja ėshtė urtėsi dhe njerėzit qė e kanė njė virtyt tė tillė janė fallc. Ai qė flet drejt dhe tregon veten krenar ashtu si ėsht sbėn gabime.
- Shumė gabime njerėzore burojnė nga fshehtėsia.
- Braktisja e personalitetit tė dobėt e tė panevojshėm dėshmon pėr moralin e poshter tė njeriut.
- Lum ai qė ka nėn kontroll (sundim) personalitetin e ti,ai tė cilit pasqyra e vet i duket kot dhe se njeh ende veten,esht ekot.
- Ajo qė i ka hije njė njeriu tė menēur ėshtė tė mos fshihet ne foto tė tjerve por te tregoj vetveten.
- Heshtja ėshtė rroba mė e njollosur e njeriut pa personalitet.
- Atij qė gėnjen shumė i pakėsohet shoqėria. Ai qė fsheh shumė i pakohet besimi.
- Njeriu ėshtė fshehur nėn personalitetin e tij.Bėjeni ta njoftoni dhe do shikoni se ka humbur sa koh vlerat e tij.
- Ushqeji tė uriturit, jepu ujė tė eturve, urdhėro pėr mirė dhe ndalo tė kto njerėz pa fytyra.
-Nėse nuk ke mundėsi t’i bėsh kėto, atėherė ruaje veten tėnde prej pasqyrės.
- Pėr sa kohė zemra e njeriut tė mos jetė e drejtė, as besimi i tij nuk mund tė jetė i drejtė.

-Pėr sa kohė pamja e tij tė mos jetė i vertet,as nuk do dinė ta shkruaj ndonjėher nė gjė pėr respekt pėrveq se tbėj njė copy Smile
Ps:Nje blog qe eben copy esht leht per ta ber po kot qe eben kur skupton asgje ..mundohu njehere te njohesh veten para se te mundohesh te mesosh te tjeret.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: DOMOSDOSHMĖRIA E PERSONALITETIT!

Mesazh nga Vizitor prej 20/11/2013, 07:49

Si zakonisht ti sjell tema interesante, por tema te cilat (vec kesaj) nuk guxoj as ti komentoj ngase i bie sikur jam duke te percjellur.

Kete e bera sa per te te pershendetur.


Edituar pėr herė tė fundit nga Ylli nė 20/11/2013, 08:31, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: DOMOSDOSHMĖRIA E PERSONALITETIT!

Mesazh nga Princesha... prej 20/11/2013, 07:59

flm Ylli kto tema I bej per gjith dhe ska qka me njek ti mua ne jemi shok sjemi te hidheruar andaj esht e drejta e secilit te jep mendimin e vet te Prsh edhe un ty :D
Sponsored content

Buzqeshje Re: DOMOSDOSHMĖRIA E PERSONALITETIT!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 23/6/2018, 19:47