Si do tė dukeshin planetėt nėse ato do tė ishin aq larg sa ėshtė Hėna!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si do tė dukeshin planetėt nėse ato do tė ishin aq larg sa ėshtė Hėna!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/11/2013, 19:59

Illustratori dhe autori Ron Miller ėshtė pėrpjekur pėr t'iu pėrgjigjur pyetjes duke pėrdorur fotot e mėposhtme.


Ėshtė e rėndėsishme tė theksohet se kjo ėshtė vetėm njė ushtrim vizual. Nėse njė planeti si Jupiteri do te ndodhej pranė Tokės po aq sa ėshtė Hėna, gravitacioni i saj i pamasė do tė kish bere gjėmėn mbi planetin tonė. Kėshtu, pėr galerinė e mė poshtme, ju lutemi tė lini mėnjanė llogarite dhe te shijoni vetėm  pamjet.
Hena
Marsi
Merkuri
Neptuni
Urani
Saturni
Jupiteri
/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:44