Ky ėshtė koshi qė hyri nė rekordet “Guinness” (VIDEO)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ky ėshtė koshi qė hyri nė rekordet “Guinness” (VIDEO)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/11/2013, 19:56Protagonist i thyerjes sė rekordit botėror me gjuajtjen nga 33.45 m ishte Corey 'Thunder' Law i Harlem Globetrotter.

Corey 'Thunder' Law i skuadrės sė basketbollit tė Harlem Globetrotters ėshtė bėrė protagonist i thyerjes sė rekordit botėror, me njė gjuajtje nga 33.45 metra qė e ēoi direkt nė kosh. Pas thyerjes sė kėtij rekordit nė "US Airways Center" tė Phoenix (Arizona), Thunder Law ka marrė direkt edhe vlerėsimin e "Guinness World Record" pėr gjatėsinė mė tė madhe tė gjuajtjes dhe realizimit tė koshit nė basketboll.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:20