Duar tė buta dhe tė hidratuara!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Duar tė buta dhe tė hidratuara!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/11/2013, 14:37

 Duar tė buta dhe tė hidratuara! 8f7adf9a-0a5e-4dae-ab63-42c4b238b072---0-

Duart janė njė nder pjesėt e trupit me te ekspozuara nga agjentet e jashtėm. I ftohti dhe era mund te dėmtojnė filmin mbrojtės te lėkurės duke e thare dhe ashpėrsuar. Ne kėto raste ėshtė e rėndėsishme te pėrdorni produkte me yndyrė ne mėnyrė qe te mbajnė hidratimin e duarve me substanca te pasura si Karite apo vajra te ndryshėm. Beni kujdes edhe me sapunėt, ato duhet te jene delikat dhe jo agresiv.

Hidratim i thelle- Mes kremrave me te mira pėr duar ėshtė me siguri gjalpi i karite-s qe ushqen lėkurėn duke e bere elastike, ėshtė prezentė ne shume produkte pėr duar e cila mund te kombinohet me glicerine vegjetale. Gjithashtu ka dhe substanca te tjera aleat te duarve si vaji i pambukut, vaj argani, mjalti, vaj bajamesh etj, te gjithė kėto janė nder pėrbėrėsit miq te lėkurės.

Ndėrsa nga Nivea vjen kremi i duarve kundėr moshės i cili ruan bukurinė e lėkurės me koenzimen Q10, ndėrsa Lancaster frytėzon kapacitetin e qumėshtit te kokosit pėr te pėrftuar ujė ne shtresat sipėrfaqėsore te epidermės me Comforting Han & Nail Cream te linjes Aquamilk. Dhe pėr ato qe dėshirojnė njė aksion me intensiv, ėshtė trajtimi i nates Mani&Unghie Karité nga I Coloniali, perfekt kur lėkura ėshtė e thare dhe e skuqur nga klima.

Beni kujdes me detergjentet, dy rregulla te rėndėsishme, mos pėrdorni kurrė te njėjtin sapun pėr duar dhe pėr fytyrėn, zgjidhni gjithmonė njė pėrbėrje delikate e cila nuk ndikon ne filmin mbrojtės te lėkurės. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:46