Nail art 2014, ide pėr tė kopjuar!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Nail art 2014, ide pėr tė kopjuar!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/11/2013, 07:49

 Nail art 2014, ide pėr tė kopjuar! 9b3210e1-b199-423b-8ad1-eac8ab2d9766---0-

Bukuria tashme qėndron ne majat e gishtave. Pėr shume vajza dekoret ne thonj janė njė zakon nga i cili nuk mund te heqin dore, ka njė game te gjere manikyresh duke varijuar nga ato magnetik tek ato me shkėlqim dhe shume me shkėlqim, nga aplikacionet me perla tek ato me gurė. Por si do te jete nail art-i i dimrit 2014? Cilat do te jene idetė pėr te kopjuar? Thojini lamtumire french manikyrit, nude dhe pėrdoreni vetėm pėr baze pėr te realizuar dekore te ndryshme. Pėr te tjerat synoni ne ngjyrat e modės te sezonit, te errėta, te forta me karakter te vendosur. Bordeaux dhe jeshile para se gjithash.

Ngjyrat dhe stilet

Mbase e keni kuptuar, 2014 ėshtė viti i ngjyrave te theksuara, si ngjyra bordeaux, vjollce, jeshile, qe nga veshjet tona zbresin tek thonjte dhe ne make up. Nėse jeni dashamirėse te ngjyrave, kėtė vit do te gjeni me siguri look-un tuaj. Kėto ngjyra shpesh te pasura me njė pamje metalike pėr te pėrfaqėsuar shpirtin metropolitan, te dritave te qyteteve. Me pak fjale jemi pėrball efekteve dhe atmosferėve te jetuara ne vitet 90'. Nuk mungon, si gjithmonė e zeza, qe ne 2014 kombinohet shpesh me te artėn dhe te argjendtėn pėr njė efekt elegant.

Por pėr te pasur thonj perfekt nuk duhet tju mungoje njė top coat, i cili vesh dhe shton efektin e manikyrit me ngjyre. Tendencat e nail art janė ne kėrkim te efekteve tredimensionale. Kush nuk dėshiron ngjyrat e errėta apo te theksuara, mund te synoje pėr njė baze nude me dekor, nuancat mund te variojne nga bezha tek roza e ēelur. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:38