Mos flini gjumė: ēka duhet tė bėni pas seksit

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Mos flini gjumė: ēka duhet tė bėni pas seksit

Mesazh nga Vizitor prej 11/11/2013, 07:28

Publikuar: 14:27 / 9.11.2013Ekzistojnė mjaft gjėra tė cilat mund t’i bėni pas seksit, jo thjesht tė flini. Propozimet nė vijim do t’ju ndihmojnė qė pas seksit edhe mė shumė tė lidheni me partnerin.
Pėrkėdheluni
Pėrkėdhelja, nė tė vėrtetė, ėshtė gjėja mė e zakonshme, me tė cilėn pas seksit do tė jetė mėnyra mė e mirė qė partneri tė bindet qė vėrtet e dashuroni.

Bisedoni
Nuk ėshtė e thėnė qė tė bisedoni pėr seksin, madje edhe biseda mė shumė se e zakonshme mund tė zgjojė tek ju epshin dhe tė pėrmirėsojė komunikimin.

Lidhuni
Nėpėrmjet bisedės, prekjeve, pėrkėdheljeve, nė atė mėnyrė qė thjeshtė tė qėndroni shtrirė njėri pranė tjetrit dhe mbase t’i pėshpėritni edhe sekretet.

Prekeni njėri-tjetrin
Lehtas prekni dorėn apo flokėt e partnerit. Kėshtu mund tė zgjoni sėrish epshin dhe nuk dihet se deri ku do tė pėrfundoni.

Bisedoni pėr tė ardhmen
Biseda pėr tė ardhmen ėshtė shumė e rėndėsishme. Mund tė bisedoni pėr pritjet tuaja dhe pėr ėndrrat, si edhe pėr atė se ēka prisni nga e ardhmja.

Qeshni
Pas seksit, bile edhe kur jeni duke bėrė seks, mund tė qeshni. Mund tė tregoni ndonjė ndodhi tė bukur apo tė pėrmendni pikėrisht ato gjėra qė i keni bėrė.

Hani nė shtrat
Mėnyra mė e mirė qė ta ripėrtėrini energjinė ėshtė tė hani. Prandaj, pas seksit mund tė pėrgatisni njė racion dhe ta hani nė shtrat bashkė me partnerin. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 10/12/2018, 14:40