Manikyri i dimrit!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Manikyri i dimrit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/11/2013, 18:29

 Manikyri i dimrit! 16c38502-088f-4e33-890e-2c4886b530ae---0-

I vendosur ne kėpucė, clutch, bizhuteri, konfeksione kozmetikes dhe tashme edhe ne thonj. Manikyri i dimrit vishet me romanticitet por ne njė version gotik dhe new romantic. Pak veprime pėr te pasur thonj te dizenjuar ne mėnyrė perfekte, me efekte grafike, prej femme fatal.

Pas manikyrit, shtrini dy duar me njė baze nude mbi thonj, deri sa te keni njė efekt totalisht transparente, dhe lėreni te thahet. Me pas merrni tylin pėr thonjte (ekzistojnė adezive te thjeshte pėr tu pėrdorur) dhe aplikojini ne te gjithė sipėrfaqen e thoit, ose mund te pritni njė pjese te vogėl dhe ta vendosni ne linje e french-it nėse nuk dėshironi te mbuloni te gjithė thoin. Nėse ėshtė e nevojshme bėni njė presion te lehte me njė shkop, pėr te favorizuar ngjitjen ne thonj, dhe shtrini nje dore shkėlqyer pėr ta bere me te ndricueshem.

Ato qe janė me te shkathėta ne nail art mund te provojnė kombinime ngjyrash, mund te shtrini njė baze mbuluese ngjyre te arte ose ngjyre roze. E rėndėsishme ėshtė te evitoni teprimet, zakonisht kėto modele pėrdoren pėr raste te pėrshtatshme si cocktail dhe party. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:44