6 zakone tė pėrditshme qė nuk duhen harruar!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 6 zakone tė pėrditshme qė nuk duhen harruar!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/10/2013, 15:29

Monotonia e pėrditshmėrisė shpesh na bėn te harrojmė e te na dalin nga kujtesa disa zakone te vogle, qe ne fakt nuk kushtojnė, as kohe e as para, por kur bėhen na bėjnė mire ne, por edhe atyre qe kemi rrotull nesh.


Te themi njė “faleminderit” te thjeshte. Te thuash faleminderit ėshtė njė gjė qe nuk kushton, por zakonisht e harrojmė ta pėrdorim, ndėrkohė qe ėshtė njė fjale qe lidh ura
Njė pėrqafim. Njė pėrqafim pėr njerėzit qe i duam, pėr partnerin, fėmijėt, prindėrit. Na merr vetėm pak sekonda kohe, por na bėn vėrtet te lumtur te gjithėve
Njohja e vlerave. T’i njohėsh dikujt vlerat nuk na merr kohe as ne dhe as atyre qe u drejtohemi, porse ėshtė njė gjė shume e mire, pasi motivon edhe me shume
Kushtoi kohe vetes. Te qenurit i kėnaqur vjen para se gjithash. Ndaj jepi pak kohe edhe vetes pėr tu larguar nga streset. Njė libėr, njė relaks....na bėn vetėm mire
Mbyllja e rubinetit te gazit. Siguria vjen para se gjithash. Dhe nuk janė te pakta rastet kur e  keqja ka ardhur edhe nga njė harrese e tillė, ne dukje e vogėl
Ēelėsat e makinės. Ėshtė e kėshillueshme sa here qe del nga shtėpia. Para se te mbyllesh derėn, pėrqendrohu vetėm 30 sekonda dhe pyet veten, ai mora te gjitha? Ēelėsat, syzat, dosjen, dokumentet...
/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 09:03