Kosova pranohet nė gara ndėrkombėtare!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kosova pranohet nė gara ndėrkombėtare!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/10/2013, 10:07

Kosova pranohet nė gara ndėrkombėtare! Largea_tenis_logo1381989110

Mė nė fund pas shumė pėrpjekjeve dhe letrave dėrguara nė ITF (Federata Ndėrkombėtare e Tenisit) nga Federata e Tenisit tė Kosovės, ITF ka pranuar tenistėt kosovarė qė tė garojnė nė gara ndėrkombėtare, nėn flamurin e ITF.

Sipas Shkelzen Domit, kryetar i Federatės sė Tenisit tė Kosovės, nė njė letėr dėrguar FTK-sė nga ITF, thuhet se, nga dita e sotme, teniserėt kosovarė mund tė regjistrohen pėr IPIN (Numėr identifikues pėr lojtarė ndėrkombėtar) dhe tė marrin pjesė nė turnamente ndėrkombėtare tė organizuara nga ITF dhe asociacionet regjionale tė ITF nėn tė sapokrijuarin “flamur tė ITF-sė”.

Kjo shėnon njė hap tė madh drejt ndėrkombėtarizimit tė tenisit, edhe ashtu si sport pak i pėrkrahur nė Kosovė, mirėpo me shumė talent, ku teniserė nga grupmosha tė ndryshme mė nė fund do tė mund tė hyjnė nė garė pėr pikė zyrtare tė ITF-sė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Kosova pranohet nė gara ndėrkombėtare!

Mesazh nga Vizitor prej 17/10/2013, 10:32

Lajm i mire dhe i keq njekohesisht. Pas emrit te garuesve nga Kosova do te shenohet jo KOS por ITF, kjo eshte e keqja...E mira eshte se te reja dhe te rinje nga kosova do te kene mundesine te garojne per ITF rangim dhe te luajn ne turnire nderkombetare.

    Ora ėshtė 22/8/2019, 06:35