Pėrse femrat argėtohem me meshkuj mė tė vjetėr?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Pėrse femrat argėtohem me meshkuj mė tė vjetėr?

Mesazh nga Vizitor prej 16/10/2013, 11:03
Ėshtė fakt qė femrat joshen nga meshkujt mė tė vjetėr. Pėr kėtė fakt mbase edhe mė sė shpeshti diskutohet kur ėshtė fjala pėr marrėdhėniet mashkull-femėr


Inteligjenca
Meshkujt mė tė vjetėr dinė tė bėjnė biseda tė menēura, dinė shumė tema tė cilat mund t’i diskutojnė dhe janė mė tė pjekur gjatė bisedave.

Siguria financiare
Meshkujt e vjetėr ekonomikisht qėndrojnė mė mirė dhe mu ajo siguri financiare u mundėson tė jenė mė tė sigurt dhe tė pavarur.

Romantika
Janė mė me pėrvojė dhe dinė se ēka donė femrat dhe si duhet tė sillen ndaj tyre. Madje, edhe me gjestet mė tė vogla tė pėrditshme i shfaqin ndjenjat e tyre.

Surprizat
Femrat i donė surprizat tė cilat ua bėjnė partnerėt mė tė vjetėr.

Pėrkėdhelja artistike
Meshkujt e vjetėr janė mė me pėrvojė dhe dinė se si tė reagojnė nė situata tė caktuara.

Respektimi
Mashkull i vėrtetė ėshtė ai pranė tė cilit femra ndihet si femėr e vėrtetė. Mashkulli mė i vjetėr e di saktė kur duhet t’i ofrojė pėrkrahje dhe kur duhet ta lėrė femrėn tė jetė e pavarur.

Bujaria dhe marifetet
Sillen me bujari, me marifete dhe me kujdes ndaj femrės. Tinejxheri apo djaloshi nuk janė tė vetėdijshėm pėr rėndėsinė e domethėnies sė marifeteve tė tilla, sepse ato krijohen me kalimin e kohės dhe me arritjen e pėrvojės. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:15