Kur diferenca e moshės ka rėndėsi!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur diferenca e moshės ka rėndėsi!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/10/2013, 17:14
Sipas njė sondazhi te fundit anglez diferenca e moshės midis dy partnereve nuk duhet te jete e madhe. Diferenca ideale? Ne shoqėrinė kolektive diferenca e duhur e moshės ėshtė 52 muaj, ose 4 vjet dhe 4 muaj, sepse supozohet se te dy partneret mund te shkojnė me dakord, duke ndare te njėjtin vizion pėr boten, duke pasur modele sociale dhe kulturore te ngjashme dhe sepse kane jetuar te njėjtėn periudhe historike. Toleranca sociale varion nga 4 vjet e gjysme deri tek 6-7, maksimumi 10, me pas kemi ndarje brezash.

Kur ai ėshtė i madh, por jo shume
Sipas kėtij sondazhi i bere nga njė site anglez, ne marrėdhėnien ideale mashkulli duhet te jete me i madh se femra, por jo shume. Kjo sepse, femrat kane nevoje pėr siguri dhe mbėshtetje nga njė mashkull i forte dhe protektiv. Por sot ky model nuk ėshtė gjithmonė i vlefshėm.

Mos e mohoni datėn e lindjes
Nuk ėshtė data e lindjes prezente ne dokumente pėr te treguar moshėn e njė personi, por shpirti i tij, dėshira pėr te jetuar dhe gjallėria intelektuale. Rini mendore ėshtė njė pamje e rėndėsishme por jo gjithmonė ecėn njė hap me fizikun. Tek meshkujt me te mėdhenj ne moshe pėrballja me rival me te rinj ėshtė diēka shume shqetėsuese. Seksualiteti mund te jetohet mire edhe pas te 50-ve por ne harmoni me moshėn.

Diferenca ndjehet me kohen
Sigurisht, bota e gossip ėshtė e mbushur me ēifte me diferenca te dukshme moshe, por kjo pjese e shoqėrisė nuk duhet marre si model. Zakonisht ajo qe bashkon kėto ēifte shkon pėrtej ndjenjave, sepse behet fjale pėr prestigj, para dhe sukses.
/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/12/2018, 01:04