Tendenca e thonjve: manikyr dhe nail art 2014!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Tendenca e thonjve: manikyr dhe nail art 2014!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/10/2013, 11:11

 Tendenca e thonjve: manikyr dhe nail art 2014! 06d85f29-34d7-4f7b-9f5d-139b0989af54---0-

Duar perfekte gjate sezonit te ftohte te vitit, ēuditni te gjithė me njė nail art ne tendence, duke zgjedhur ngjyrat ne baze te kėshillave!

Sidomos ne dimėr duart duhet te mbrohen duke i rezervuar njė trajtim te veēante. Pėrveē trajtimeve specifike pėr zbutjen e tyre, kremrat dhe scrub pėr tu bere rregullisht (te paktėn njė here ne jave), ėshtė e rėndėsishme ti bėni thonjte femėror dhe joshės, duke i lyer me ngjyrat qe na bėjnė te ndihemi mire dhe mbi te gjitha te respektojmė tendencat e modės ne nail art.

Ngjyrat e thonjve, manikyret ne trend pėr vjeshte/dimėr 2013-14
Moda e duarve ėshtė me pak e lidhur me rregullat e modės, prandaj ēdo njėra mund te pėrdorė ngjyrat qe i pėlqejnė me shume dhe te cilat e bėjnė te ndihet mire. Gjithsesi, duhet konsideruar qe, ashtu si dhe pėr produktet e tjera te make up-it, shtėpitė kozmetike i kushtojnė vėmendje koleksioneve te reja me ngjyra ekskluzive pėr ēdo sezon. Pėr shembull, Dior propozon pėr dimrin ngjyrėn roze te ēelur, prunjen delikate dhe jeshilen smerald te argjendte, ndėrsa koleksioni Les Vernis nga Chanel synon ne ngjyrat kaki te sfumuar ne jeshile, kaki te sfumuar ne bronz dhe tek roza e lehte. Ngjyra te tjera te sofistikuara janė ato te Essie, thonjte nude, pėr njė efekt elegant.

Nail art, tendenca dekoracionesh pėr vjeshte/dimėr 2013-14
Dimri i 2014 zbavitet me thonjte tanė, kėshtu qe rruge te lire manikyreve te veēante dhe te personalizuar. Pėr te bere njė nail art, e rėndėsishme ėshtė te zgjidhni formėn e duhur pėr ti dhėnė thonjve, me pas vazhdohet me ngjyrat dhe me tonalitetet. Shume interesante shfaqet teknika "pois" (pika), pėr tu bere me kontraste. Shume brand si Sephora, Essence dhe Revlon kane hedhur ne treg sticker pėr thonjte te cilėt japin efektin e nail art-t. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:45