Meteoriti e bėn natėn ditė nė Kanada (VIDEO)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Meteoriti e bėn natėn ditė nė Kanada (VIDEO)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/9/2013, 11:09Nė zonėn e Albertas nė Kanada ėshtė vėrejtur njė tjetėr meteroit. Dėshmitar ėshtė bėrė njė agjent policie, qė po patrullonte, kur hasi nė qiell njė metorit qė praktikisht e bėri natėn...ditė. Episodi ėshtė filmuar edhe nga telekamera e shėrbimit tė agjentit dhe ėshtė konfirmuar nga astronomėt e "Telus World of Science" tė Edmontonit. Ky ishte fenomeni meteorik i disatė brenda pak muajve. Veēanėrisht pėr t'u mbajtur mend ishte ai qė u regjistrua nė Uralet e Rusisė, ku pati edhe tė lėnduar si pasojė e valės sė fuqisė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:03