Djaloshi qė Zoti i qėndisi hartėn e Kosovės dhe shqiponjėn nė dy sytė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Djaloshi qė Zoti i qėndisi hartėn e Kosovės dhe shqiponjėn nė dy sytė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/9/2013, 09:38Valerian Osmani nga Fushė Kosova, ėshtė njė fėmijė jashtėzakonisht i veēantė. Nė fakt atij kėtė epitet ja japin dy sytė e tij.

Nė syrin e tij tė djathtė ka njė hijezim qė ngjanė me hartėn e Kosovėn, ndėrsa nė tė majtin njė hijezim qė ngjante me shqiponjėn dy krenare.

Valeriani bashkė me prindėrit e tij jeton nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Prindėrit e tij, fillimisht e kishin vėrejtur vetėm hartėn e Kosovės, por mė pas edhe shqiponjėn, duke ngelur tė befasuar me kėtė dhuratė tė jashtėzakonshme qė Zoti ia kishte dhėnė djalit tė tyre, aq mė tepėr pėr ta, tė cilėt si mėrgimtarė, qė kanė vazhdimisht mallin pėr atdheun. “Kur e kem vėrejtur, na ėshtė duk diēka shumė interesante. Nuk dinim as ta pėrshkruanim. U tregonim njerėzve, por nuk na besonin”, thotė nėna e Valerianit, nė njė intervistė pėr Klan Kosova.

Mbase kjo mund tė ketė njė simbolikė, pasi familja e dajave tė Valerianit, ka prejardhje nga Shqipėria. “Mu edhe nėse mė ofrohet qė tė shkojė nė pushim nė ndonjė vend qė vlerėsohet mė i bukuri i botės, unė nuk e ndėrroj me Shqipėrinė”, thotė nėna e Valerianit.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:39