6 ngjyra trėndafilash dhe kuptimet e tyre!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 6 ngjyra trėndafilash dhe kuptimet e tyre!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/9/2013, 17:18Ata qe merren me lulet dhe qe i dashurojnė ato e dine mire se ēfarė kuptimesh kane ngjyrat e trėndafilave. Mėsojini edhe ju.

Ata qe merren me lulet dhe qe i dashurojnė ato e dine mire se ēfarė kuptimesh kane ngjyrat e trėndafilave. Mėsojini edhe ju.

Trėndafili i kuq: dashuri dhe romance

Ngjyra e kuqe gjithmonė simbolizon dashurinė e vėrtetė dhe ėshtė njė dhurate perfekte pėr t’ia bere partnerit(es) ne takimin e pare.

Trėndafili i verdhe: miqėsi dhe gėzim

Pėrgjatė historisė e verdha ėshtė lidhur gjithmonė me diellin dhe prandaj kjo ngjyre ua ngre moralin njerėzve.

Trėndafili lila: dashuri me shikim te pare, magjepsje dhe fisnikėri

Ne pėrgjithėsi ngjyra lila ose vjollce lidhet me mbretėrinė. Ata e kane pėrdorur kėtė ngjyre pėr te treguar fisnikėrinė dhe shkėlqimin.

Trėndafili roze: dashuri, mirėnjohje dhe vlerėsim

Ngjyra roze gjithmonė tregon elegance dhe hijeshi. Ndonjėherė njė buqete me trėndafila roze te hapur tregon qe dikush ka simpati pėr ju.

Trėndafili i bardhe: pastėrti, simpati dhe spiritualizem

Pėrdoret me tepėr neper dasma dhe simbolizon bashkimin, virtytin dhe pastėrtinė e njė dashurie te re.

Trėndafili portokalli: dėshirė, entuziazėm dhe pasion

Kėto trėndafila mund te pėrdoren edhe pėr te treguar krenarinė pėr personin qe keni ne krah.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/11/2018, 12:41