Evropianėt e veshur me mirė? Ja cilėt janė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Evropianėt e veshur me mirė? Ja cilėt janė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/9/2013, 17:13Sipas njė siti interneti, ja cilėt janė popujt evropiane te veshur me mire.

Nėse keni udhėtuar neper Evrope me siguri do iu ketė rene ne sy se ku njerėzit vishem me mire dhe mė me stil. Nėse jo, ja se ēfarė thotė njė sondazh i sitit Zoover.

Sipas 35% e te anketuarve evropianet e veshur me mire dhe mė me stil janė pa dyshim italianet. Ata dine te zgjedhin me kujdes atė qe iu pėrshtatet dhe bėjnė gjithmonė pėrshtypje. Ndryshe nga sa mund te mendohej, duke qene se janė popull me shume klas, francezet renditen ne vendin e dyte me11% te votave. Me pas vijnė greket, gjermanet dhe pas tyre anglezet. Populli qe ka marre me pak vota dhe qe renditet ne vendin e fundit janė polaket. Mesa duket ata nuk paskan shije ne te veshur. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:40