Ku kėshillohet tė udhėtohet gjatė stinės sė vjeshtės?!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ku kėshillohet tė udhėtohet gjatė stinės sė vjeshtės?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 20/9/2013, 19:06

 Ku kėshillohet tė udhėtohet gjatė stinės sė vjeshtės?! 7f04d5bf-7199-41cd-aa57-c0cf0a7a5fb7---0-

E kush tha qė me ikjen e verės morėn fund dhe pushimet?

Vjeshta ėshtė stina ideale pėr tė pushuar, pasi nuk ėshtė e nevojshme tė durosh temperaturat e larta, por mund tė shijosh ngjyrat dhe peizazhet e veēanta qė tė ofron kjo stinė, e natyrisht…ēmime mė tė lira. Jo mė kot agjencitė turistike qė prezantojnė oferta pėr pushime, kėtė periudhė servirin njė pafundėsi alternativash pėr tė kaluar disa ditė nė Paris, Londėr, Barcelonė, Amsterdam apo Romė. Kjo ėshtė dhe stina e duhur pėr tė vizituar kryeqytetet evropiane, pėr t’u njohur me kulturėn e tyre, pse jo pėr tė shijuar ushqimin apo pijet vendase.

Nė krye tė listės sė qyteteve qė vlejnė tė shihen nė vjeshte qėndron Vjena. Kjo edhe pėr shkak tė festivaleve qė zhvillohen gjatė muajt nėntor. Arkitektura e veēantė, monumentet e kulturės apo edhe muzeumet tė japin mundėsi qė ēdo orė e kaluar nė kryeqytetin austriak tė jetė e paharruar. Por, nėse nuk keni shumė ditė nė dispozicion pėr tė udhėtuar, edhe nė Dubrovnik mund tė kalohet shumė mirė. I konsideruar si perla e Mesdheut, Dubrovniku gjendet 412 metra mbi nivelin e detit, ėshtė i arritshėm dhe me teleferik, nga i cili mund tė shijoni njė panoramė tė qytetit dhe detit. Nė fakt, ky vend ėshtė i famshėm pėr lokalet e shumta, pub-et, baret, restorantet dhe diskotekat e hapura deri vonė tė qytetit. Nė kėtė periudhe dhe ēmimet janė mė tė mira se nė sezonin e verės kur ka njė fluks turistesh.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/6/2019, 10:43