Martohen, tė varur nė kullėn mė tė lartė tė Torontos (VIDEO)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Martohen, tė varur nė kullėn mė tė lartė tė Torontos (VIDEO)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 20/9/2013, 19:02Tė thuash "po", pezull nė njė lartėsi prej 365 metrash, nuk duhet tė jetė e lehtė. Mirėpo duket se ėshtė diēka e realizuar me sukses pėr Lacy Boland dhe John Kirk, ēifti kanadez, qė ėshtė martuar praktikisht nė qiell, varur nė "CN Tower" tė Torontos. Ata janė mashkulli dhe femra e parė nė absolut qė kanė zgjedhur kėtė martesė "alternative", nė majėn e ndėrtesės mė tė lartė tė Kanadasė. Jo vetėm kaq.

Kjo ceremoni e veēantė detyroi edhe prindėrit e dhėndrit e tė nuses qė tė jenė po aq guximtarė sa tė martuarit, tė paktėn pėr njė ditė, pasi duhet tė ishin tė pranishėm nė momentin solemn. Natyrisht, pėr tė bėrė kėtė, sidomos nusja u desh tė hiqte dorė nga fustani i bardhė, nė vend tė tė cilit kishte veshur njė tutė tė sė njėjtės ngjyrė. "E kishim ėndėrruar gjithmonė njė martesė pėr t'u mbajtur mend! Ēfarė do tė kishte qenė mė eksituese sesa ta kurorėzonim kėshtu - ka deklaruar ēifti -. Ndihemi tė bekuar pėr kėtė pėrvojė tė mrekullueshme".
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 12:39