Lanēohet Firefox 24 pėr pajisjet desktop dhe mobile!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Lanēohet Firefox 24 pėr pajisjet desktop dhe mobile!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/9/2013, 13:30

Lanēohet Firefox 24 pėr pajisjet desktop dhe mobile! Firefox24

Mozilla sapo lanēoi zyrtarisht versionin e pėrditėsuar Firefox 24 pėr Windows, Mac, Linux dhe Android. Tashmė versioni i ri mund tė gjendet tek faqja zyrtare Firefox.com nėdrsa pėr ata qė e kanė tashmė tė instaluar do mund tė sigurojnė kėtė version automatikisht. Mė poshtė po paraqesim risitė e kėtij versioni:

Desktop

Pėr versionin desktop tė shfletuesit mund tė themi se kompania nuk ka bėrė ndonjė ndryshim tė rėndėsishėm, i vetmi opsion qė bie mė tepėr nė sy ėshtė mundėsia e mbylljes sė faqeve tė hapura (tab) nė tė djathtė tė faqes aktuale.

Android

Ndryshe nga versioni desktop Mozilla ka bėrė ndryshime tė rėndėsishme pėrsa i pėrket versionit pėr Android. Tashmė ėshtė e mundur qė pėrdoruesit tė komunikojnė shfletues me shfletues nėpėrmjet mesazheve audio ose video, mund tė shkėmbejnė tė dhėna pa praninė e njė serveri si dhe mund tė aktivizojnė aplikacionet “peer-to-peer” pėrfshirė kėtu mesazhet tekst, lojrat, fotot etj…

Me versionin e ri tė Firefox pėr Android ėshtė mė e lehtė tė ndash me miqtė nėpėr rrjete sociale, uebfaqet e preferuara, artikuj tė ndryshėm ose video. Firefox do tė shtojė automatikisht nė butonin e menusė shėrbimin qė ju pėrdorni mė shpesh si Facebook, Twitter apo postėn elektronike.

Gjithashtu Firefox ka integruar Reader nėpėrmjet tė cilit ėshtė e mundur qė pėrdoruesit tė ruajnė njė artikull pėr t’a lexuar off line, mund tė ndryshojnė llojin e shkrimit si dhe mund tė pėrzgjedhin pėr tė lexuar opsionin “dark mode” ose “light mode”. Opsioni i parė bėn tekstin e zi ndėrsa sfondin tė bardhė ndėrsa opsioni i dytė bėn tė kundėrtėn. (PCWorld Albanian)E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/6/2019, 11:26