Manikyrėt must have tė sezonit!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Manikyrėt must have tė sezonit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/9/2013, 19:21

 Manikyrėt must have tė sezonit! 79abfbb0-8150-438f-9206-c2f7f5e85148---0-

Ngjyra bordeaux dhe e kuqja

Te gjitha tonalitetet e bordeaux dhe te kuqes duket se janė sovran te thonjve tone pėr vjeshte 2013, janė ngjyra pothuajse te thjeshta pėr ti mbajtur sepse kombinohen me ēdo gjė. Nga manikyret me te bukur mund te citojmė Chanel n'455 Lotus Rouge por edhe n595 Rouge Moire, me refleks perlė. E kuqja dhe Bordeaux, janė ne njė linje me tendencat e make-up-it.

Te shkėlqeni me efekte metalike


Njė nga tendencat nga e cila nuk do te mund te hiqni dore pėr te qene trendi ne vjeshte ėshtė ajo e manikyreve me refleks metalik, realizuar ne shume nuanca. Njė trend vėrtet hipnotik.

Nude bon-ton


Pėr ato qe nuk duan te bien shume ne sy, pėr arsye pune apo pėr dėshirė, ekziston njė zgjidhje, e cila nuk del kurrė nga moda, manikyret nude. Nga bezha tek roza e zbehte. Manikytet neutro mund te kombinohet lehtėsisht me ēdo veshje. Njė nder ngjyrat neutro me te preferuara ėshtė ngjyra bezhe.

E zeza e thelle


Nėse para disa vitesh manikyri i zi ishte konsideruar si detaj i rokereve, tashme markat e bukurisė e kane futur ne te gjitha koleksionet e tyre te pėrhershme. Nėse aplikohet me kujdes, mund te jete njė ngjyre me te vėrtet shume elegante! /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:49