Gradaciela kameleon qė bėhet e padukshme!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gradaciela kameleon qė bėhet e padukshme!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/9/2013, 12:52

Ne kryeqytetin Seul te Koresė se Jugut, se shpejti do te filloje te ngrihet ndėrtesa me e veēante ne bote, ne gjendje qe te zhduket nga sytė e vėzhguesve.Tower Infinity, e cila ėshtė menduar qe te ndėrtohet ne periferi te Seulit, do te jete e larte 450 m, dhe ne lartėsinė 392 metrave do te vendoset njė sistem observimi, i cili do te jete i dyti ne bote pėr nga lartėsia, duke lėnė ende ne vend te pare Canton Tower ne Guangdong te Kinės, ku observatori ndodhet ne lartėsinė 488 m.Por kėto detaje nuk janė ato qe e bėjnė realisht te veēante kėtė konstruksion. Fasada e kėsaj kulle gjigande do te jete e pajisur me kamera dhe ekrane LED, te cilat ne momente te caktuara do te mundėsojnė pėrshtatjen e saj me ambientin qe e rrethon, duke e bere atė pothuajse te padukshme. Njė iluzion, qe me siguri do ta kish zili edhe vete iluzionisti i famshėm David Copperfield. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:39