Popujt e lumtur tė botės, Shqipėria nė vendin e 62!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Popujt e lumtur tė botės, Shqipėria nė vendin e 62!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/9/2013, 09:52Shqipėria ndodhet nė vendin e 62 nė renditjen botėrore, sa i takon nivelit tė lumturisė.

Sipas raportit tė World Happiness Report 2013, tė hartuar pėr llogari tė OKB, vendi mė i lumtur nė botė ėshtė Danimarka, e pasuar nga Norvegjia, Zvicra, Holanda dhe Suedia.

Nė Evropė vendet mė tė palumtura janė vendet e krizės, Greqia, Italia, Spanja Portugalia. Greqia ndodhet nė vendin e 70, ndėrsa mė keq renditet Portugalia, nė vendin e 85.

Ndėrkaq me gjithė krizėn e kaluar, Qiproja ruan renditje tė mirė duke u pozicionuar e 34-a, ndėrsa Turqia duket nė gjendje tė keqe, nė vendin e 77.

Raporti thekson se reduktimi i lumturisė tregon se sa shumė ndikim ka kriza ekonomike, recesioni , papunėsia, etj mbi gjendjen psikologjike tė njerėzve. Pėrshembull nė Greqi, mė shumė se ēdo vend tjetėr evropian, vihet re reduktim i emocioneve pozitive nė mesin e qytetarėve.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 12:32