Dashuria dhe pasioni mund tė sjellin pėrfundime tė paimagjinueshme....

Share
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Dashuria dhe pasioni mund tė sjellin pėrfundime tė paimagjinueshme....

Mesazh nga Princesha... prej 5/9/2013, 09:27

Kur isha e vogėl gjithmonė mėrzitesha me veten si nuk kisha asnjė talent tė veēantė. Shikoja festivalet e fėmijėve dhe trishtohesha si nuk kisha njė zė tė bukur, apo pse nuk dija tė luaja me ndonjė instrument muzikor. Shikoja filma ku interpretonin fėmijė dhe mendoja po unė pse nuk mundem, kaq e patalentuar jam (tė paktėn mėsuesja ime e letėrsisė mendonte tė kundėrtėn dhe nuk linte konkurs pa mė r...egjistruar si pjesėmarrėse).
Lexoja shumė, gjithmonė kam lexuar shumė e gjithmonė kam ėndėrruar qė nė kopertinėn e njė libri tė ishte emri im si autore, por as tė shkruaja nuk dija...
Kaq e patalentuar, s'ka mundėsi... mendimet e njė adoleshente qė hante inat me gjithė botėn dhe me veten e saj.
Dikur mendoja se duhej talent pėr tė shkruar, kėnduar, kėrcyer apo recituar... sot jam e bindur qė ne nuk shkruajmė, kėndojmė, apo aktrojmė pėr t'u bėrė tė famshėm. Ndonjėherė ėshtė thjeshtė njė nevojė e brendshme pėr t'u ndjerė mirė, pėr t'u bėrė njėsh me artin dhe tė ndihemi edhe ne artista, tė paktėn tė ndihemi.
Pėr tė shkruar nuk nevojitet talent, por shumė dashuri dhe shumė dėshirė pėr tė hapur shpirtin tėnd nė vargje apo fjali.
Nuk do bėhemi tė gjithė shkrimtarė e poet, por nėse nuk ja hapim zemrėn dikujt qė merr frymė, le t'ia pėrshkruajmė atė qė ndjejmė letrės, apo edhe monitorit tė zbardhur tė njė laptopi.
Ndoshta emrin s'do e gjejmė nė kopertinėn e njė libri, por do kemi forcėn qė fjalėt tona t'i gdhendim nė njė letėr.
Pastaj po nuk e provove, asnjėherė nuk do e dish a je e aftė pėr tė realizuar diēka... dashuria dhe pasioni mund tė sjellin pėrfundime tė paimagjinueshme....
PUF PUF 
Dikur njė miku im mė tha tė shkruaj... dhe unė e dėgjova kėshillėn e tij.

Njė gjė ėshtė e sigurt, fjalėn e kam dashur gjithmonė... e mesa po zbuloj ēdo ditė e mė shumė, edhe ajo mė dashka...
    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:12