Merr shprese nga buzeqeshja jote, per te rifilluar serish rrugen qe ke nisur...!!!

Share
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Merr shprese nga buzeqeshja jote, per te rifilluar serish rrugen qe ke nisur...!!!

Mesazh nga Princesha... prej 5/9/2013, 09:21

Mos u shqetso, cdo gje do behet mire.
Me beso.
Tani nuk duket asnje shkendije shprese ne fundin e tunelit, por mos u pesimizo.
C'do gje e ka nje fund.

Ke bere gjysmen e rruges duke ecur kembadorazi ne kete tunel te mallkuar
Ke vrare gjunjet...
Ke cjerrur fytyren...
Ke duruar cdo lloj dhimbjeje...
Mos u dorzo pikerisht tani...
Tani, duhet te buzeqeshesh!!
Edhe pse askush nuk te qendron prane
Edhe pse askush nuk ka mundesi te te shikoje kur buzeqesh.

Ti beje gjate gjithe kohes!

Sepse shume shpejt do dalesh ne fund te kesaj rrugice vdekjeprurse
Shume shpejt do dalesh ne ate lendinen e mbushur me endrra
Atje ku aroma e shpreses eshte me e gjalle se kudo
Atje ku plaget e te shkuares zevendesohen me lule shumngjyrshe.

Buzeqesh, edhe pse tani je gjysem e gjalle e gjysem e vdekur.

Merr shprese nga buzeqeshja jote, per te rifilluar serish rrugen qe ke nisur...!!!

    Ora ėshtė 23/3/2019, 18:22