Dashurija e Motres

Share
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Dashurija e Motres

Mesazh nga Princesha... prej 5/9/2013, 09:18

Ajo e pyeti tė motrėn: ”Sa gjethe kanė mbetur nė pemė?” E motra, me lot nė sy iu pėrgjigj:”Pėrse pyet e dashur?” Vogėlushja e sėmurė i tha:”Sepse e di qė jeta ime do tė pėrfundojė kur tė bjerė gjethja e fundit nga pema nė bahēe.” Motra e madhe iu pėrgjigj duke buzėqeshur: ”Atėherė do ta shijojmė jetėn dhe do tė bėjmė ē’tė duam. Apo jo?” Ditėt kalonin dhe vogėlushja e sėmurė e shijonte ēdo minutė tė jetės sė saj me motrėn e madhe, luanin, argėtoheshin, qeshnin dhe e shijonin fėmijėrinė. Sakaq, gjetet e pemės binin njėra pas tjetrės. Vetėm njė gjethe nuk iu dorėzua ndryshimeve klimaterike dhe acarit dimėror. Tek ajo gjethe ishin varur shpresat dhe ishin fokusuar sytė e vogėlushes sė sėmurė. Ajo ishte shpresa e vetme e saj. Ēdo ditė, nga dritarja e dhomės ajo ndiqte gjethen, pasi e dinte se rėnia e saj, do tė thoshte fundi i jetės sė saj pėr shkak tė sėmundjes. Kaloi vjeshta, erdhi dimri, na la shėndenė dhe dimri dhe gjethja nuk dorėzohej. Sigurisht, kjo e lumturoi shumė vogėlushen e sėmurė. Ajo kishte filluar tė marrė veten sėrish, ndihej mjaft mirė. Ajo filloi tė ecė dhe vrapojė si mė parė. Dukej sikur sėmundja e rėndė ishte zhdukur pėr tė mos u kthyer mė kurrė. Po gjethja? Si ishte e mundur qė nuk kishte rėnė nga ai dimėr i acartė? Njė ditė, u ngjit nė pemė qė ta prekė atė mrekulli, e cila nuk ishte dorėzuar. Kur arriti ta prekė, u befasua. Ajo nuk ishte gjethe normale, por njė gjethe plastike, e fokusuar fort pas degės sė pemės. Njė buzėqeshje i pėrshkoi fytyrėn e saj tė njomė. Sigurisht, ishte vepėr e motrės sė saj tė madhe. Shpresa ėshtė njė shpirt i dytė. Nėse nuk e humbasim atė, nuk humbasim asgjė tjetėr. Zoti u mbushte me shprese, ne kete dite shpreseAnonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Dashurija e Motres

Mesazh nga Vizitor prej 5/9/2013, 14:42

Shume shkrim domethenes. Vertete me beri me lot.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Dashurija e Motres

Mesazh nga Princesha... prej 6/9/2013, 15:59

Kot nuk thuhet kjo Shpresa ėshtė njė shpirt i dytė. Nėse nuk e humbasim atė, nuk humbasim asgjė tjetėr. Zoti u mbushte me shprese, ne kete dite shprese
Sponsored content

Buzqeshje Re: Dashurija e Motres

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 23/3/2019, 17:29