Pėrse vdes dashuria?

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Pėrse vdes dashuria?

Mesazh nga Vizitor prej 5/9/2013, 08:40

Pėrse vdes dashuria?  F.0904084448633_m


Dashuria lind, kultivohet..., ndėrkaq shumė shpesh zhduket. Si dhe pėrse ndodh kėshtu? Pėrgjigjen e pritur gjatė lexojeni nė vijim:

Humbja e komunikimit
Komunikimi i mirė ėshtė bazė pėr lidhje tė suksesshme. Sapo partnerėt tė shmangin sjelljet e sinqerta dhe bisedimet cilėsore, lindin probleme, konflikte dhe mė sė shpeshti edhe ndarjet. Ēiftet duhet tė zgjedhin rrugėn e komunikimit tė drejtpėrdrejtė menjėherė pas shfaqjes sė njė problemi apo krize xhelozie.

Trajtimi i partnerit sa pėr sy e faqe
Partnerit patjetėr duhet t’i pėrkushtoheni, t’i kultivoni marrėdhėniet me tė, pėrherė t’i tregoni respektim dhe t’ia bėni me dije se sa e dashuroni. Rreziku mė i madh ėshtė mospėrballimi i ulje-ngritjeve qė ka ēdo marrėdhėnie, apo shfaqja e ndonjė shenje mosbesimi, ku nė fakt ndodh qė tė ketė edhe momente boshllėku.

Pritjet tuaja nuk janė realizuar
Fillimi i lidhjes gjithmonė ėshtė pėrrallor. Derisa jeni duke e njohur njėri-tjetrin, ēdo gjė ėshtė e bukur, e hulumtoni njėri-tjetrin, njiheni ngadalė dhe mendjen e keni gjithnjė te kėnaqėsia. Mirėpo me kalimin e kohės gjėrat relaksohen, maskat bien, kuptoni se me kė vėrtet keni tė bėni dhe qė mendimet rreth disa gjėrave tė rėndėsishme nuk ju pėrputhen.
Dhe ēdo gjė shkatėrrohet.

Keni zbuluar diēka tė re pėr partnerin
Partneri qė ėshtė i pėrfshirė nė njė marrėdhėnie tjetėr, do tė kėrkojė mė tepėr hapėsirė dhe kohė pėr ta kaluar vetėm, apo jashtė familjes. Mund tė thonė se kjo kėrkesė i dedikohet konfuzionit nė ndjenjat e tyre, apo stresit nė punė.

Xhelozia ka dalė nė plan tė parė
Pėrballja me njė tė dashur xheloz ėshtė mjaft e vėshtirė dhe nganjėherė ju duket se ėshtė mė lehtė tė largoheni nga ajo lidhje se tė vazhdoni me tė.

Mungesa e tėrheqjes
Mbase ky ėshtė njė prej mėkateve mė tė rėnda qė mund tė ekzistonte nė brendėsi tė njė marrėdhėnieje. Tė mos tėrhiqesh mė fizikisht nga partneri, tė mos kesh dėshirė pėr tė kryer marrėdhėnie apo edhe thjesht pėr njė puthje ėshtė njė prej problemeve mė tė vėshtira qė njė lidhje mund tė kalonte.

Monotonia
Kur vetė ēifti nuk pėrpiqet ta rinovojė njė marrėdhėnie, natyrisht qė do tė vijė monotonia dhe mė pas shkatėrrimi. Mėnyra me tė cilėn u ndėrtua lidhja nė tė kaluarėn pėrbėn njė arsye qė mund tė ēojė nė ndarje pas shumė vjetėsh martese. Nuk ekzistonte gjithnjė nė shoqėri liria pėr tė zgjedhur partnerin e jetės.

Kurrė nuk ka ekzistuar dashuria e vėrtetė
Shumė shpesh ndodh qė njerėzit i pėrzien gjėrat. Afshi, entuziazmi qė bartin me vete ēdo gjė qė ėshtė e re e kanė afatin e zgjatjes. Dhe, nėse pas kėsaj kuptoni qė lidhja me personin pėrkatės nė tė vėrtetė nuk ėshtė edhe diēka qė ju plotėson, kėtu gjithsesi pėrfundon ēdo gjė. /Telegrafi/


Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Pėrse vdes dashuria?

Mesazh nga Princesha... prej 5/9/2013, 08:52

Nuk eshte dashuria ajo qe vdes eshte njeriu ai qe e ben ate te venitet.per mendimin dashuria uk vdes por ngjyrat e saj nuk jane ato te parat dhe per kete e kemi vete fajin sepse mbytemi ne ate rutinen e perhershme dhe harrojme faktin qe nje dashuri te jete sa me e ndezur ka nevoje per ndryshime.dashuria eshte ndjenje dhe njeriu sa te jete gjalle ka ndjenja dhe ato vdesin me njeriun.
vdekja eshte ligj i natyres lind dhe do vdesesh ska te beje me dashurinePėrse vdes dashuria?  10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Pėrse vdes dashuria?

Mesazh nga Vizitor prej 5/9/2013, 08:53

Pajtohem me ty e dashur!
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Pėrse vdes dashuria?

Mesazh nga Princesha... prej 5/9/2013, 09:11

FLM SHUM Ylli Ok Pėrse vdes dashuria?  10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Pėrse vdes dashuria?

Mesazh nga Vizitor prej 5/9/2013, 09:29

E di qe une pajtohem gjithenje me ty!
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Pėrse vdes dashuria?

Mesazh nga Princesha... prej 5/9/2013, 09:34

Po shihen gjerat flm shum shum YlliPėrse vdes dashuria?  10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Pėrse vdes dashuria?

Mesazh nga Princesha... prej 15/3/2014, 07:58

Une besoj se dashurite e verteta nuk vdesin kurre, edhe midis mijera problemeve, edhe pas disa femijeve, edhe pas zenkave te forta, edhe pas "kjo ishte hera e fundit". Ne dashurite e verteta nuk ka here te fundit. Une besoj tek gjyshja qe ende nervozohet nese nuk e gjen foton e gjyshit aty ku e kishte lene, besoj tek babi qe edhe nese grindet me mamin i therret ende zemra ime. Besoj tek cifti ngjitur me mua qe zihen cdo nate me ulerima por ne mengjes i shikon duke u puthur ne makine, besoj tek ato qe kane dy femije te vegjel por gjejne ende kohen per te thene faleminderit, per te falenderuar ata qe qendrojne. Sepse dashuria eshte te qendrosh, perhere. Dashuria eshte e bukur si gjerat fikse, si ajo shtepia qe qendron aty edhe nese e le pas dore, edhe nese nuk e pastron perhere sepse e di qe ne nje dite te bukur do ta pastrosh dhe do behet e bukur, e bukur si dashuria kur i dhuron dikujt qe do nje buqete me lule.Pėrse vdes dashuria?  10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

Sponsored content

Buzqeshje Re: Pėrse vdes dashuria?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 19/6/2019, 00:44