Tri gjėra tė vogla, por tė rėndėsishme, qė mashkulli duhet t’i bėjė nė njė lidhje!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Tri gjėra tė vogla, por tė rėndėsishme, qė mashkulli duhet t’i bėjė nė njė lidhje!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/9/2013, 01:50Meshkujt nė lidhje tė suksesshme s’kanė nevojė qė vazhdimisht t’i lėnė pėrshtypje tė dashurės sė tyre me gjeste tė mėdha, por ka shumė gjėra “tė vogla” qė mund t’i kontribuojnė cilėsisė sė lidhjes.

Dėgjojeni me kujdes!

Kjo ėshtė kupa e shenjtė e lidhjes sė suksesshme. Pėr femrat ėshtė shumė e me rėndėsi qė mashkullit i intereson ēfarė ajo flet, kėshtu qė nga ju, pėrveē dėgjimit, nuk pritet kurrsesi ndryshe t’i kontribuoni atij monologu. Ndoshta tingėllon e padrejtė, por kjo thjesht ėshtė njė nga ato gjėrat primare qė ēdo vajzė e ka nė listėn e vetive qė e bėjnė njė mashkull tė mirė.

Mbajtja pėr dore!

Ndoshta disave s’ka nevojė t’ua theksoni njė gjė kaq tė thjeshtė nė dukje. Nė tė kundėrt me atė qė mendohet, vajzat nuk kanė nevojė t’i mbajnė partnerėt pėr dore vetėm se ėshtė gjė e lezetshme, por pėr shkak se ky veprim i vogėl femrave ua ēon mesazhin shumė tė fuqishėm dhe tė rėndėsishėm. Mbajtja pėr dore dhe gėrshetimi i gishtave ėshtė shenjė e intimitetit midis dy vetave.

Kushtojuni vėmendje detajeve!

Kushtimi i vėmendjes detajeve nė mėnyrė tė pėrsosur shkon me tė dėgjuarit. Ēdo mashkull me pėrvojė do t’ju thotė se si ėshtė njėsoj me rėndėsi si edhe tė dėgjuarit dhe se ėshtė njė nga ato gjėrat pėr tė cilat vajzat mund tė vijnė nė pėrfundim se mashkulli ėshtė ‘ai ideali’. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 10/12/2018, 15:11